HBO zapowiada serial The Idol stworzony przez The Weeknd

24 listopada 2021 | Newsy

j

Autor: Agata Popis

HBO oficjalnie zleciło produkcję nowej serii The Idol.

Za produkcję serialu będzie odpowiedzialny Sam Levinson, twórca Euphorii. Główne role zagrają zdobywca nagrody Grammy Abel „The Weeknd” Tesfaye i Lily-Rose Depp. Oprócz głównych ról, Tesfaye będzie także współtwórcą, scenarzystą i producentem wykonawczym.

„Kiedy wszechstronnie utalentowany Abel „The Weeknd” Tesfaye, Reza Fahim i Sam Levinson przynieśli nam The Idol, jasne było, że ich wywrotowe, odkrywcze podejście do kultu przemysłu muzycznego nie przypomina niczego, co kiedykolwiek zrobiło HBO”. Mówi w oświadczeniu wiceprezes ds. Programowania HBO, Francesca Orsi. „Niedługo potem genialny duet Joe Epstein i Amy Seimetz połączył siły z resztą zespołu i to marzenie stało się rzeczywistością”.

Variety informuje, że nominowani do Złotego Globu Troye Sivan (Boy Erased), Suzanna Son (Red Rocket) i Steve Zissis (Togetherness) zostali obsadzeni w The Idol. Tymczasem nominowana do nagrody Emmy Anne Heche (Gracie’s Choice), Melanie Liburd (Power Book II: Ghost), Tunde Adebimpe (Spider-Man: Homecoming), Elizabeth Berkley Lauren (Save by the Bell) i Nico Hiraga (Booksmart) dołączyli do serialu w powracających rolach.

The Idol jest współtworzone przez Levinsona (Euphoria), Tesfaye (Uncut Gems) i Rezę Fahima. Jest to debiut aktorski The Weeknd i Lily-Rose Depp w telewizji i pierwszy duży projekt serialu dramatycznego. Sześcioodcinkowy dramat będzie kręcony w Los Angeles i okolicach.

„Osadzona na tle przemysłu muzycznego seria skupia się na guru samopomocy i przywódcy współczesnego kultu, który nawiązuje skomplikowaną relację z wschodzącym idolem popu”, czytamy w oficjalnym logline serialu.

The Idol zostanie napisane i wyprodukowane przez Levinsona, Tesfaye, Fahima i Joe Epsteina. Amy Seimetz, Kevin Turen, Ashley Levinson, Nick Hall, Sara E. White i Aaron Gilbert są producentami wykonawczymi serii, a Seimetz jest także reżyserem. Jest to produkcja firmy A24.

ZOBACZ TEŻ  The Shivering Truth – nowy serial od Adult Swim

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Grudzień w HBO GO

Grudzień w HBO GO to nowa porcja premier serialowych...

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram

Partnerzy

Zarejestruj się już dziś w AMAZON PRIME VIDEO - 1. miesiąc za darmo, a potem 49 ZŁ ROCZNIE!