HBO Max zamawia serial Schody o morderstwie Kathleen Peterson

}

Data: 1 kwietnia 2021

a

Kategorie: Newsy

Platforma HBO Max zamówiła limitowany serial Schody (The Staircase), który w fabularny sposób opowie historię prawdziwego morderstwa żony amerykańskiego pisarza Michaela Petersona.

Michaela Petersona sportretuje Colin Firth. Żona pisarza Kathleen zginęła w 2001 roku w tajemniczych okolicznościach. Mężczyzna twierdził, iż kobieta spadła ze schodów, ale policja z czasem zaczęła uważać inaczej. Po długim sądowym procesie Peterson został uznany winnym morderstwa swojej żony.

Sprawa ta już niejednokrotnie była przedstawiania w dokumentalnych produkcjach. Teraz jednak platforma zdecydowała się ukazać ją w wersji aktorskiej. Za scenariusz do serialu odpowie Antonio Camposa, który wyreżyseruje również sześć z ośmiu zaplanowanych odcinków.

Źródło: Variety

ZOBACZ TEŻ  Star Trek: Discovery odnowiony na 4. sezon!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.