Przeczytano:

HBO Max zamawia serial Schody o morderstwie Kathleen Peterson

01 04 2021 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Platforma HBO Max zamówiła limitowany serial Schody (The Staircase), który w fabularny sposób opowie historię prawdziwego morderstwa żony amerykańskiego pisarza Michaela Petersona.

Michaela Petersona sportretuje Colin Firth. Żona pisarza Kathleen zginęła w 2001 roku w tajemniczych okolicznościach. Mężczyzna twierdził, iż kobieta spadła ze schodów, ale policja z czasem zaczęła uważać inaczej. Po długim sądowym procesie Peterson został uznany winnym morderstwa swojej żony.

Sprawa ta już niejednokrotnie była przedstawiania w dokumentalnych produkcjach. Teraz jednak platforma zdecydowała się ukazać ją w wersji aktorskiej. Za scenariusz do serialu odpowie Antonio Camposa, który wyreżyseruje również sześć z ośmiu zaplanowanych odcinków.

Źródło: Variety

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również