HBO Max kończy z lokalną produkcją. Nie powstanie więc więcej polskich seriali!

}

Data: 5 lipca 2022

a

Kategorie: Newsy

Efektem fuzji Warner Bros. i Discovery nie jest tylko usunięcie niektórych popularnych produkcji, a wręcz wycofanie się z rynku Europy Środkowej i krajów skandynawskich. Skutkiem tego dla platformy nie powstanie więcej polskich seriali.

HBO Max i discovery+ chcą połączyć się w jedną platformę. To skutkuje znaczącymi zmianami. Jedną z nich jest przerwanie prac nad lokalnymi produkcjami w krajach skandynawskich i Europie Środkowej. Co ciekawe planowane jest także usunięcie części oryginalnych treści HBO Max. Zostaną one odsprzedane innym podmiotom.

Decyzja o braku nowych projektów we wspomnianych lokalizacjach nie zawiesza jednak już będących w produkcji seriali. Mowa m.in. o Warszawiance, polskim serialu z Borysem Szycem w roli głównej. Nie znana jest jeszcze data jego premiery.

Na platformie pozostaną na razie takie polskie produkcje jak Wataha, Ślepnąc od świateł, Pakt, Odwilż czy Bez tajemnic.

Źródło: Świat seriali

ZOBACZ TEŻ  Wiedźmin: Zmora Wilka – oficjalny zwiastun

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.