Grantchester – anglikański duchowny na tropie morderstwa

}

Data: 3 października 2022

a

Kategorie: Newsy

W październiku, kiedy wieczory stają się coraz dłuższe, a temperatury coraz niższe, widzowie Epic Drama będą mogli cieszyć się nowym, emocjonującym dramatem Grantchester. W rolach głównych wystąpią James Norton i Robson Green.

Akcja sześcioodcinkowego serialu, który jest adaptacją powieści Cień śmierci. Sidney Chambers autorstwa Jamesa Runcie, rozgrywa się w 1953 roku w pięknym angielskim hrabstwie Cambridgeshire i jest realizowana w prawdziwej angielskiej wiosce Grantchester. Serial opowiada historię Sidneya Chambersa, charyzmatycznego, czarującego anglikańskiego duchownego, który angażuje się
w śledztwo, gdy jeden z jego parafian ginie w podejrzanych okolicznościach.

James Norton wciela się w rolę Sidneya Chambersa, a Robson Green gra prostolinijnego, zmęczonego pracą inspektora policji Geordie’ego Keatinga. Nietypowe partnerstwo Sidneya z surowym Geordie’em jest kluczowym elementem opowieści. Metodyczne podejście Geordie’ego uzupełniają intuicyjne techniki Sidneya, polegające na wydobywaniu informacji od świadków i podejrzanych na własną rękę. Mężczyźni stają się partnerami i zaprzyjaźniają się. Każdy z nich ma zupełnie inne spojrzenie na zbrodnie.

Sidney to wysoki i przystojny mężczyzna, uwielbiający ciepłe piwo i gorący jazz. Jest skromny, towarzyski i ma naturę prawdziwego romantyka. Sumiennie wypełnia swoje obowiązki parafialne
w kościele św. Andrzeja i św. Marii. Wzbudza sympatię i respekt wśród swoich wiernych, którzy szanują jego wyjątkowe podejście do życia i poczucie humoru. Sidney myśli o ludziach jak najlepiej, jednak czasem zadaje zbyt bezpośrednie pytania…

Przytłoczony koszmarami i powracającymi wspomnieniami z czasów, gdy służył w Szkockiej Gwardii, Sidney pragnie naprawić krzywdy z przeszłości – Nie możemy wymazać naszej przeszłości, niezależnie od tego, jak bardzo się staramy. Zamiast tego musimy ją nieść ze sobą w przyszłość.

grantchester season 1 4
fot. epic drama

Morven Christie gra piękną dziedziczkę Amandę Kendall, której miłość do Sidneya, choć odwzajemniona, nie ma przyszłości, gdyż jej ojciec chce, by poślubiła arystokratę. Tessa Peake-Jones wciela się w gosposię Sidneya, niepokorną panią Maguire, która trzyma go w ryzach i robi wszystko, by jego chaotyczna plebania była uporządkowana i wzbudzająca szacunek. Do towarzystwa ma również wspaniałego szczeniaka Dickensa, czarnego labradora. Kacey Ainsworth odgrywa kochającą żonę Geordie’ego, Cathy. To zapracowana matka trójki dzieci, z czwartym w drodze. Al Weaver gra wąsatego wikarego Leonarda Fincha, a niemiecka aktorka Pheline Roggan – oszałamiającą wdowę, Hildegard Staunton.

ZOBACZ TEŻ  Hulu zaadaptuje trylogię Margaret Atwood Maddaddam

Emisja premierowego odcinka 1. sezonu tego uznanego przez krytyków serialu na kanale Epic Drama 5 października o godzinie 21:30. Kolejne odcinki w każdą środę o tej samej porze. 2. sezon serialu pojawi się na antenie Epic Drama już 26 października!

Źródło: informacja prasowa za Epic Drama

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.