w

Gra o tron – ile zarabia Nikolaj Coster-Waldau?

pobrany plik

Zarobki aktorów są bardzo często pilnie strzeżoną tajemnicą. Jednak raz na jakiś czas do wiadomości publicznej dotrze konkretna liczba, która ląduje na koncie gwiazdy za jej występ. Tak stało się właśnie z występującym w serialu HBO Gra o tron Nikolajem Coster-Waldau.

Dane o zarobkach aktora wyciekły w związku ze sprawą sądową, która aktualnie toczy się między nim a Jill Littman, byłą manadżerką Nikolaja Coster-Waldau. Współpraca między nimi zakończyła się w 2015 roku, jednak pani Littman liczy na 2 miliony dolarów rzekomo nie zapłaconych wcześniej prowizji.

O tym, kto ma rację, zadecyduje oczywiście właściwy organ wymiaru sprawiedliwości, jednak przy okazji tej sprawy światło dzienne ujrzały zarobki Nikolaja Coster-Waldau. Za wcielanie się w Jamiego Lannistera aktor otrzymywał od HBO 942 857 dolarów za odcinek 7. sezonu. W finałowym, 8. sezonie gaża gwiazdy wzrosła do 1 066 667 dolarów za odcinek. Potwierdzono przy tym, że Nikolaj Coster-Waldau wystąpi we wszystkich 6 epizodach ostatniej serii.

jaime lannister game thrones featured

Avatar

Autor: Michał Ostiak

Poznańska Pyra, z wykształcenia Administratywista (nie mylić z Administrator). Po kilku latach pracy w kinie filmy stały się moim zboczeniem zawodowym. Uwielbiam Gwiezdne wojny, Tarantino, Sapkowskiego (czytać) i Tolkiena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kilgrave 150x150

Jessica Jones: czy David Tennant powróci jako Kilgrave?

karppi 150x150

Karppi – recenzja 1. sezonu – Ona, on i płytki grób