pixel

Przeczytano:

Gormenghast to nowy projekt Neila Gaimana dla Showtime!

16 08 2019 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Neil Gaiman to słynny pisarz powieści fantasy, który do tej pory angażował się głównie w produkcje oparte na jego własnej twórczości. Tak było z Good Omens czy serialem Amerykańscy bogowie. Tym razem jest inaczej.

Gormenghast to seria książek z gatunku gotyckiego dramatu z elementem fantasy autorstwa Mervyn Peake. Ich adaptacji podjęło się Showtime, a scenariusz napisać mają Gaiman i Akiva Goldsman. Funkcję showrunnera objął Toby Whithouse.

Tytułowy Gormenghast to ogromny zamek wielkości miasta otoczony zewsząd pustkowiem. Zamieszkuje go Titus Groan, główny bohater i spadkobierca budowli. Jednak ma on zupełnie inne wyobrażenie o swoim przeznaczeniu niż to jakie zgotowanemu jest mu przez ludzi zamieszkujących budowlę, którzy przestrzegają absurdalnych obyczajów. Titus pragnie opuścić zamek i wyruszyć do świata zewnętrznego. Czy młody hrabia będzie na tyle silny, aby przeciwstawić się wieloletniej tradycji?

13782 n a
lubimyczytac

Źródło: comingsoon

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również