Gentelman Jack – historia Anne Lister, jest zwiastun i data premiery!

}

Data: 20 marca 2019

a

Kategorie: Newsy

Sally Wainwright, twórczyni serii Happy Valley, ma dla nas nową ciekawą produkcję. To Gentelman Jack z Suranne Jones w roli głównej.

https://www.youtube.com/watch?v=Gce44fIgV3g&feature=youtu.be

Wainwright jest autorką scenariusza, showrunnerem i współreżyserem tej 8-odcinkowej produkcji, która opowie o historii prawdziwej kobiety – Anne Lister. Żyła ona w XIX-wiecznej Anglii i nie miała zamiaru podporządkować się ówczesnym zasadom jakie określały zachowanie kobiet. Nazywana jest „pierwszą nowoczesną lesbijką”. Miała niezwykłą chęć życia i wielką smykałkę do interesu. Całe swoje życie spisała w pamiętnikach, których nazbierało się aż 27 tomów. Jednak swoje intymne zapiski dobrze zaszyfrowała. Dopiero teraz kiedy udało się je odszyfrować, na ich podstawie powstał Gentelman Jack.

W obsadzie znaleźli się także Sophie Rundle (Anna Walker – bogata spadkobierczyni, którą Anne planuje poślubić), Gemma Whelan (siostra Anne – Marian), Timothy West (Jeremy Lister – ojciec Anne i Marian) i Gemma Jones (ciotka Anne).

Premiera serialu już 22 kwietnia na HBO.

gentleman jack image 5
collider

Źródło: collider

ZOBACZ TEŻ  Lizzie McGuire – Adam Lamberg powróci do swojej roli!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.