Genialna przyjaciółka wraca z nowym sezonem

}

Data: 8 lutego 2022

a

Kategorie: Newsy

Trzeci sezon serialu Genialna przyjaciółka, opartego na kolejnej powieści Eleny Ferrante z cyklu neapolitańskiego, przedstawia dalszy ciąg historii o przyjaźni między dwoma kobietami. Pierwsze odcinki najnowszego sezonu już są dostępne w HBO GO.

Genialna przyjaciółka to historia trwającej sześćdziesiąt lat przyjaźni między dwoma kobietami. Podążamy w niej śladami Eleny Greco oraz jej najbliższej przyjaciółki Raffaelli Cerullo, zwanej Lilą, od ich pierwszego spotkania w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie magicznym Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat.

W trzecim sezonie Elena (Margherita Mazzucco) i Lila (Gaia Girace) są już dorosłymi kobietami, które próbują nawigować po nieznanych wodach lat 70-tych. Lila odeszła ze swoim małym synkiem od męża i tym samym zrezygnowała z wygodnego życia. Teraz zmuszona jest pracować jako zwykła robotnica w najtrudniejszych warunkach. Elena natomiast opuściła rodzinne strony, by studiować w Pizie. Jest autorką dobrzej odebranej powieści, która utorowała jej drogę do lepszego świata. Bohaterki próbują ułożyć sobie życie w świecie pełnym nadziei, ale i niepewności, nieustannie połączone silną, choć skomplikowaną więzią.

Serial Genialna przyjaciółka to adaptacja bestselerowego cyklu książek Eleny Ferrante o tym samym tytule. Produkcja opowiada o emocjach, lękach i wyzwaniach stojących przed dwoma kobietami na przestrzeni ich życia. Trzeci sezon serialu oparty jest na trzeciej powieści z cyklu wydanej w Polsce pod tytułem Historia ucieczki.

genialna przyjaciolka s3 na zdj.margherita mazzucco elena greco 1000
fot. hbo go

Za reżyserię trzeciego sezonu serialu odpowiada Daniele Luchetti. Za produkcję odpowiadają The Apartment,  Fremantle, Wildside oraz Fandango Production. Obowiązki producentów pełnią Lorenzo Mieli z ramienia Fremantle poprzez spółki The Apartment oraz Wildside (obie spółki należą do Fremantle) oraz Domenico Procacci dla Fandango, we współpracy z Rai Fiction i HBO Entertainment. Za fabułę oraz scenariusze odpowiadają Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci oraz Saverio Costanzo. Obowiązki producentów wykonawczych pełnili Paolo Sorrentino i Jennifer Schuur. Światowym dystrybutorem jest Fremantle we współpracy z Rai Com.

ZOBACZ TEŻ  The 100 - wszystko co wiemy na temat 5 sezonu

Dwa pierwsze odcinki trzeciego sezonu serialu Genialna przyjaciółka już dostępne są w HBO GO. Kolejne odcinki dodawane będą co tydzień po dwa. Cały sezon liczy 8 odcinków.

Źródło: informacja prasowa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.