pixel

Przeczytano:

Gdy królowa zarabia mniej niż książę – kontrowersje w portfelach aktorów „The Crown”

23 04 2018 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Zienkiewicz

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Możecie sobie wyobrazić sytuację, w której królowa Elżbieta II zarabia mniej niż książę Filip? Oczywiście tylko na planie „The Crown”, w rzeczywistości królowa z budżetu Państwa otrzymuje pokaźną kwotę – w przeliczeniu na jednego Brytyjczyka to 65 dolarów. Wróćmy jednak do serialu.

Matt Smith zarobił więcej niż Claire Foy

Ujawniono, że Smith, grający księcia Filipa w 1 i 2 sezonie zarobił więcej, niż Claire Foy, odtwórczynię głównej roli – królowej Elżbiety II. Left Bank Pictures wydał oświadczenie, w którym przeprosił Foy i Smith za zaistniałą sytuację, podkreślając, że aktorzy nie są świadomi, kto ile zarabia i nie mają też wpływu na wysokość pensji.

Smith powiedział, że zarówno on, jak i jego serialowa żona powinni otrzymywać równe i sprawiedliwe wynagrodzenie. Podkreślił też, jak ważne są parytety nie tylko w ich branży, ale w każdej. Brawo dla księcia Filipa!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Justyna Zienkiewicz

Lubi góry, mięso, whisky i siedzieć "na komputerze". Serialowo wierna klasykom sprzed lat (Chirurdzy <3), nowym tytułom daje maksymalnie kilkanaście minut szans, jeśli nie ma chemii, porzuca je.

Przeczytaj również