Gambit królowej doczeka się 2. sezonu?

}

Data: 25 listopada 2020

a

Kategorie: Newsy

Gambit królowej to jedna z najgorętszych premier Netflixa ostatnich miesięcy. Nie ma co się dziwić, że fani tej produkcji zastanawiają się czy platforma da jej szansę na kontynuację. W tej sprawie głos zabrała Anya Taylor-Joy, odtwórczyni głównej roli w serialu.

Jak sama powiedziała chętnie wróciłaby do tej postaci, ale uważa, że historia Beth zakończyła się w dobrym miejscu i nie należy tego dalej roztrząsać. Takie zdanie ma również William Horberg, producent wykonawczy. Według niego ostatnia scena jest pięknym zakończeniem i dalsze koleje losu Beth chce zostawić wyobraźni widzów.

Serial z góry zaplanowany był jako miniserial, a więc twórcy nie przewidywali jego kontynuacji. Także nie ma się co dziwić, na takie zdanie osób zaangażowanych w produkcję. Jest ona zamkniętą całością. A Wy chcielibyście, aby jednak kontynuacja powstała?

Oparty na powieści Waltera Tevisa serial to opowieść o dojrzewaniu i o tym, jaka jest prawdziwa cena geniuszu. Młoda Beth Harmon,  która pod koniec lat 50. ubiegłego wieku trafia do prowadzonego w stanie Kentucky sierocińca, odkrywa w sobie niezwykły talent do szachów, jednocześnie uzależniając się od przepisywanych dzieciom leków na uspokojenie. Dziewczyna, dręczona przez własne demony i napędzana wybuchowym koktajlem ze środków odurzających podkręconym jej własnymi obsesjami, zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę, która postanawia szturmem podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów.

Źródło: światseriali

ZOBACZ TEŻ  Przyjaciele – specjalny odcinek zalicza kolejne opóźnienie

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.