Furia i Trom. Nowe ekscytujące produkcje oryginalne z gatunku noir nour już na Viaplay

}

Data: 4 marca 2022

a

Kategorie: Newsy

Na platformie Viaplay pojawia się coraz więcej wyjątkowych produkcji oryginalnych. Na specjalną uwagę zasługują najnowsze seriale: Furia, czyli dzieło Gjermunda Stenberga Eriksena, a także pierwsza w historii produkcja kręcona na Wyspach Owczych – Trom.

Premiera serialu Trom odbędzie się 3 kwietnia na Viaplay, a pierwszy sezon Furii właśnie trafił na polską wersję platformy.

Serial Furia to ośmioodcinkowy dramat, który był kręcony w Norwegii i w Niemczech. Fabuła pokazuje brutalny i niepokojący świat prawicowych ekstremistów. Szokujące morderstwo, do którego dochodzi w idyllicznym norweskim miasteczku, zostaje przydzielone detektywowi Asgeirze, który dociera do tajnej policjantki Ragny, mającej za zadanie przeniknięcie do nacjonalistycznej subkultury. Wkrótce okazuje się, że infiltrowana grupa dopuszcza się międzynarodowych aktów terrorystycznych. Policjantka przeżywa więc podróż do przerażającego podziemnego świata nienawiści, w wyniku czego ujawnia spisek terrorystyczny, którego korzenie sięgają od norweskich gór po samo serce Europy. Czy wszystkie osoby, z którymi ma styczność faktycznie są tymi, za które się podają?

Reżyserią serialu zajął się Magnus Martens, który ma na koncie takie produkcje, jak Agenci S.H.I.E.L.D. czy The Walking Dead: Nowy Świat, oraz Lars Kraume. W Furii występują m.in. Trond Espen Seim, Preben Hodneland i Henrik Mestad.

https://www.youtube.com/watch?v=hijt1XAcwsY

Kolejną nowością z kategorii noir nour jest sześcioodcinkowy skandynawski serial kryminalny Trom opowiadający historię dziennikarza, który pewnego dnia dostaje wiadomość od młodej kobiety, oświadczającej mu, że jest jego córką, a jej życie jest w niebezpieczeństwie. Bohater jest zmuszony do powrotu na Wyspy Owcze, gdzie dowiaduje się, że jego domniemane dziecko zostało zamordowane, widząc ciało dziewczyny pływające w krwawych po polowaniu na wieloryby wodach. W tej sytuacji w głowie Hannisa pojawia się coraz więcej pytań. Mężczyzna postanawia szukać odpowiedzi. Wkrótce wdaje się w konflikt z miejscową inspektor, która odkrywa sieć tajemnic w odizolowanej społeczności. Jak daleko Hannis jest w stanie się posunąć, by poznać prawdę?

ZOBACZ TEŻ  Seriale technologiczne - najgorętsze propozycje dla geeka

Główną rolę w serialu odegrał popularny duński aktor Ulrich Thomsen, znany z produkcji takich, jak Czarna lista czy Nowy papież.

Trom to dzieło Torfinnura Jákupssona i Donny Sharpe oparte na bestsellerach cenionego autora Jógvana Isaksena, który pochodzi właśnie z Wysp Owczych. Reżyserią zajął się Kasper Barfoed, a produkcją REinvent Studios we współpracy z Kyk Pictures.

Źródło: informacja prasowa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.