Fundacja odnowiona na 2. sezon!

}

Data: 11 października 2021

a

Kategorie: Newsy

Serial Fundacja, który na platformie Apple TV+ zadebiutował w drugiej połowie września, już oficjalnie otrzymał odnowienie na drugi sezon. Włodarze serwisu decyzję tą podjęli nie czekając na finał sezonu.

Fundacja jest adaptacja kultowej serii science fiction Isaaca Asimova. Za serial odpowiada David S. Goyer.

Cykl ten opowiada o zmierzchu i rozkładzie gigantycznego tworu politycznego jakim jest Imperium Galaktyczne. Składa się on z siedmiu tomów, a więc materiału źródłowego dla serialu jest pod dostatkiem. To kronika tysiącletniej historii, gdzie zespół wygnańców odkryje, iż jedynym sposobem na uratowanie Imperium Galaktycznego przed zniszczeniem jest przeciwstawienie się mu.

Rewolucjonista dr Hari Seldon przepowiada zbliżający się upadek Imperium i wraz z grupą lojalnych zwolenników wyrusza w najdalsze zakątki galaktyki, aby założyć Fundację, chcąc zachować resztki dotychczasowej cywilizacji. Nie podoba się to jednak rządzącym Imperium, Cleonsom, do których nie dociera, iż być może mogą utracić swoje dziedzictwo na zawsze.

Pierwszy sezon składa się z 10 odcinków. Jest on swoistą kroniką czterech postaci przekraczających czas i przestrzeń, które walczą z kryzysem, lojalnością i relacjami, aby ostatecznie zdecydować o losie ludzkości.

Drugi sezon poszerzy świat Asimova, poznamy nowe postacie, w tym Hobera Mallowa, generała Bel Riose i wszystkie zewnętrzne słońca.

Źródło: Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Foundation – pierwsza zapowiedź serialu opartego o powieści Asimova

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.