Foundation – pierwsza zapowiedź serialu opartego o powieści Asimova

}

Data: 29 czerwca 2021

a

Kategorie: Newsy

Apple TV+ nareszcie opublikowało pierwszą pełną zapowiedź serialu Foundation, którego fabuła opiera się na bestsellerowej serii powieści science fiction Isaaca Asimova o tym samym tytule.

Cykl ten opowiada o zmierzchu i rozkładzie gigantycznego tworu politycznego jakim jest Imperium Galaktyczne. Składa się on z siedmiu tomów, a więc materiału źródłowego dla serialu jest pod dostatkiem. To kronika tysiącletniej historii, gdzie zespół wygnańców odkryje, iż jedynym sposobem na uratowanie Imperium Galaktycznego przed zniszczeniem jest przeciwstawienie się mu.

Rewolucjonista dr Hari Seldon przepowiada zbliżający się upadek Imerium i wraz z grupą lojalnych zwolenników wyrusza w najdalsze zakątki galaktyki, aby założyć Fundację, chcąc zachować resztki dotychczasowej cywilizacji. Nie podoba się to jednak rządzącym Imperium, Cleonsom, do których nie dociera, iż być może mogą utracić swoje dziedzictwo na zawsze.

Serial będzie swoistą kroniką czterech postaci przekraczających czas i przestrzeń, które walczą z kryzysem, lojalnością i relacjami, aby ostatecznie zdecydować o losie ludzkości.

W obsadzie Foundation znajdują się Jared Harris jako Hari Seldon, Lee Pace jako Brother Day, Lou Llobell jako Gall Dornick, Leah Harvey jako Salvor Hardin, Laura Birn jako Demerzel, Terrence Mann jako Brother Dusk, Cassian Bilton jako Brother Dawn i Alfred Enoch jako Raych. Twórca produkcji jest David S. Goyer.

Premiera serialu Foundation już 24 września 2021 roku.

Źródło: comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Nowy smak wiśni – pełna zapowiedź limitowanej produkcji Netflixa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.