w

Foundation – nowa produkcja sci-fi od Apple TV+

foundation
apple

Apple TV+ opublikowała pierwszą zapowiedź nadchodzącego serialu science fiction Foundation, który jest adaptacją kultowej serii powieści Isaaca Asimova noszącej tytuł Fundacja.

Cykl ten opowiada o zmierzchu i rozkładzie gigantycznego tworu politycznego jakim jest Imperium Galaktyczne. Składa się on z siedmiu tomów, a więc materiału źródłowego dla serialu jest pod dostatkiem. To kronika tysiącletniej historii, gdzie zespół wygnańców odkryje, iż jedynym sposobem na uratowanie Imperium Galaktycznego przed zniszczeniem jest przeciwstawienie się mu.

Obecnie platforma zamówiła jeden liczący sobie dziesięć epizodów sezon, za który odpowiada David Goyer i Josh Friedman. W obsadzie znajdują się Lee Pace, Jared Harris, Lou Llobell, Leah Harvey, Terrence Mann, Laura Birn i Cassian Bilton. Serial wyreżyserował Rupert Sanders.

Premiera Foundation w 2021 roku. Dokładana data nie została jeszcze podana.

Źródło: indiewire

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cobra kai season 3 details

Cobra Kai jednak trafi na Netflix

miniserial quiz 4

Quiz – jak oszukać w Milionerach? Nowy serial o wielkim przekręcie zmierza na HBO GO