Foundation – nowa produkcja sci-fi od Apple TV+

23 czerwca 2020 | Newsy

Apple TV+ opublikowała pierwszą zapowiedź nadchodzącego serialu science fiction Foundation, który jest adaptacją kultowej serii powieści Isaaca Asimova noszącej tytuł Fundacja.

Cykl ten opowiada o zmierzchu i rozkładzie gigantycznego tworu politycznego jakim jest Imperium Galaktyczne. Składa się on z siedmiu tomów, a więc materiału źródłowego dla serialu jest pod dostatkiem. To kronika tysiącletniej historii, gdzie zespół wygnańców odkryje, iż jedynym sposobem na uratowanie Imperium Galaktycznego przed zniszczeniem jest przeciwstawienie się mu.

Obecnie platforma zamówiła jeden liczący sobie dziesięć epizodów sezon, za który odpowiada David Goyer i Josh Friedman. W obsadzie znajdują się Lee Pace, Jared Harris, Lou Llobell, Leah Harvey, Terrence Mann, Laura Birn i Cassian Bilton. Serial wyreżyserował Rupert Sanders.

Premiera Foundation w 2021 roku. Dokładana data nie została jeszcze podana.

Źródło: indiewire

ZOBACZ TEŻ  Castlevania - 2. sezon doczekał się własnego plakatu

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram

Partnerzy