Flanagan zrealizuje nową adaptację ”Mrocznej Wieży” Stephena Kinga

}

Data: 9 grudnia 2022

a

Kategorie: Newsy

W związku z przejściem z Netflix do Amazon Prime Video, Mike Flanagan i Trevor Macy ujawnili, że ich wytwórnia Intrepid Pictures pracuje nad nową ekranizacją kultowej serii powieści fantasy Stephena Kinga Mroczna Wieża.

Flanagan chciałby zaadaptować całą sagę. Według niego, aby to zrobić odpowiednio to musiałby zrealizować serial składający się z pięciu sezonów, a następnie nakręcić dwa pełnometrażowe filmy.

Jak na razie Amazon jeszcze oficjalnie nie wyraził zgody na realizację tego projektu, jednak Flanagan ma wielką nadzieję, że uda mu się przekonać do tego włodarzy platformy. Jak mówi napisał już scenariusz pilotażowego odcinka i ma także zarysy pierwszego i drugiego sezonu.

Jak na razie jedyną adaptacją Mrocznej Wieży jest film z 2017 roku, który niestety nie został dobrze przyjęty, ani przez widzów, ani przez krytyków.

Źródło: Dark Horizons

ZOBACZ TEŻ  Wednesday - Luis Guzmán został nowym Gomezem Addamsem

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.