Finałowy sezon Peaky Blinders już za tydzień!

}

Data: 16 lutego 2022

a

Kategorie: Newsy

Stacja BBC wreszcie ujawniła datę premiery oczekiwanego, finałowego, 6. sezonu dramatu kryminalnego Peaky Blinders. Produkcja z nowymi odcinkami powróci już 27 lutego.

Jest to jednak data premiery na BBC One i BBC iPlayer. Netflix nie wyznaczył jeszcze swojej daty debiutu.

Informacja o dacie premiery została podana w bardzo ciekawy sposób – w postaci muralu widocznego na poniższym wideo.

Twórcą Peaky Blinders jest Steven Knight. Akcja tego kryminalnego serialu toczy się na ulicach Birmingham. Główny bohater to Tommy Shelby, który należy do wpływowej gangsterskiej rodziny. Śledzimy jego ewolucję, jak z władcy półświatka staje się prawowitym biznesmenem i członkiem parlamentu.

Pod koniec piątej serii świat pogrążył się w chaosie z powodu finansowego krachu do jakiego doszło w 1929 roku. Wtedy to do posła Tommy’ego przychodzi charyzmatyczny polityk, mający śmiałą wizję Wielkiej Brytanii. Od reakcji Tommy’ego na propozycje zależeć będzie nie tylko przyszłość jego rodziny, ale i całego narodu brytyjskiego.

W roli Thomasa Shelby’ego powraca oczywiście Cillian Murphy. Reżyserem finałowego sezonu jest Anthony Byrne.

6. sezon Peaky Blinders nie będzie jednak naszym ostatnim spotkaniem z bohaterami serialu. Zapowiedziany został bowiem pełnometrażowy film wieńczący całą historię. Jego produkcja rozpocznie się w przyszłym roku.

Źródło: Twitter

ZOBACZ TEŻ  Peaky Blinders – Tommy Shelby powraca w zwiastunie finałowego sezonu

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.