Film Kult z lat 70. XX wieku doczeka się serialowego remake’u

}

Data: 12 października 2022

a

Kategorie: Newsy

Kojarzycie brytyjski horror Kult wydany w 1973 roku? Obecnie film ten uważany jest za kultowy. Oczywiście jak wiele podobnych w ostatnim czasie doczeka się swojej nowej wersji.

Prace nad remakem podjęli Urban Myth Films i firma producencka Andy’ego Serkisa The Imaginarium. Na stanowisku scenarzysty zatrudnili oni Howarda Overmana, który w pisaniu seriali ma spore doświadczenie.

Nie wiadomo nic o fabule serii. Jedyne co zdradził Overman to, że projekt będzie odbiegał od oryginału, jednak jego rdzeń zostanie utrzymany. Tak więc spodziewać możemy się podobnie jak w filmie z lat 70., licznych ofiar, przesądów i rytuałów.

Film Kult opowiadał o sierżancie prowadzącym sprawę zaginięcia małej dziewczynki na wyspie Summerisle. Zamieszkująca ją społeczność okazuje się kultywować pogańskie wierzenia. Mężczyzna zaczyna podejrzewać, że dziewczynka została złożona w ofierze.

Źródło: Deadline

ZOBACZ TEŻ  The Office PL – akcja 2. sezonu często wyjdzie poza tytułowe biuro

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.