Film George Clooney’a ”Good Night, and Good Luck” otrzyma swoją serialową wersję

}

Data: 10 listopada 2022

a

Kategorie: Newsy

Nastała moda na remake oraz serialowe wersje filmów będących hitami wiele lat temu. Tym razem padło na dramat Good Night, and Good Luck w reżyserii George Clooney’a.

Nad 6-odcinkową serialową wersją filmu pracuje AMC wraz z Smokehouse Pictures. Szczegóły fabularne produkcji nie są znane. Dopiero zebrano osoby, które będą pracować nad scenariuszem. Showrunnerem i producentem wykonawczym został Jonathan Glatzer. Clooney także zaangażowany jest w projekt jako jeden z producentów. Odcinek pilotażowy wyreżyseruje Grant Heslov.

A oto o czym opowiadał film z 2006 roku:

Akcja filmu toczy się w latach 50. ubiegłego stulecia w Ameryce. Jest to historia rzeczywistego konfliktu pomiędzy redaktorem telewizyjnym Edwardem R. Murrowem, senatorem Josephem McCarthy’m oraz Komisją Parlamentarną do spraw przeciw-amerykańskich działań. Z pragnieniem powiadomienia opinii publicznej o faktach, Murrow wraz ze swoim oddanym personelem, kierowanym przez Freda Friendly i Joe Wershba z CBS, rzucają wyzwanie korporacyjnym i sponsoringowym presjom. Naświetlają kłamstwa i praktyki zastraszania stosowane przez McCarthy’ego podczas komunistycznych „polowań na czarownice”. Publiczny konflikt rośnie, gdy to senator McCarthy oskarża przeciwników o to, że są komunistami. W atmosferze strachu i w obliczu różnych akcji odwetowych ekipa CBS kontynuuje odkrywanie prawdy, a ich wytrwałość ma na stałe zapisać się w historii.

Źródło: The Hollywood Reporter

ZOBACZ TEŻ  Arrow sezon 8. - jest zwiastun finału serii!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.