Przeczytano:

Festiwal Popkultury Confiction – Program – Co ciekawego dla fanów seriali?

09 08 2019 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Marcelina Kulig

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Już niebawem w Krakowie odbędzie się trzydniowy festiwal popkultury Confiction 2019. Nie zabraknie spotkań z aktorami, scenarzystami, rysownikami czy pisarzami, a to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników!

Miejsce? Kraków Expo. Czas? 16-18.08.2019. A co z wejściówkami? Bilety na Festiwal Popkultury Confiction są dostępne w sprzedaży, w wariantach na wybrany dzień lub całość imprezy.

Choć tematyka imprezy to szeroko pojęta popkultura w różnych kontekstach i odsłonach (serial, film, literatura, komiks, fantastyka, nauka, historia), a w jej programie można znaleźć wiele rozmaitych atrakcji, postanowiliśmy zaprezentować Wam te, które bezpośrednio dotyczą seriali.

Confiction 2019 – Serialowe punkty programu

W piątek (16 sierpnia) można będzie posłuchać o tym, jak pisać scenariusze i na czym polega praca reżysera. Opowie o tym między innymi Piotr Domalewski, którego film Cicha noc został wielokrotnie nagrodzony na festiwalach. Odbędzie się też panel dyskusyjny o polskiej komedii, a dla miłośników anime przewidziano prelekcje poświęcone japońskim animacjom.

Sobota (17 sierpnia) to na Festiwalu Popkultury Confiction dzień spotkań z gwiazdami. Można będzie zobaczyć Jamesa Cosmo, czyli serialowego lorda dowódcę Jeora Mormonta pamiętanego z Gry o Tron. Filmowa i serialowa kariera brytyjskiego aktora jest naprawdę imponująca. Synowie Anarchii , Mały domek na prerii, Czarnobyl, Braveheart – Waleczne Serce, Trainspotting czy Troja to tylko niektóre głośne produkcje, w których wystąpił.

W sobotę uczestnicy mają też okazję posłuchać o serialach hard SF, złotej erze polskich seriali, o historii i rynku anime w Polsce, a także o modelowych bohaterach podobnych produkcji. Odbędzie się również ciekawie zapowiadające się spotkanie z Joshuą Longiem, scenarzystą i producentem wykonawczym, showrunnerem serii 1983 Netflixa.

Niedziela to kolejna okazja, by spotkać się i porozmawiać z Jamesem Cosmo. Na ten dzień zaplanowano też panel o intrygującym tytule “Komu potrzebny jest showrunner?”. Na tytułowe pytanie odpowie m.in. Joshua Long. Widzowie Gry o tron będą mogli też posłuchać o tym, dlaczego warto przeczytać książkowy pierwowzór.

Atrakcje serialowe to jednak tylko część programu Confiction 2019. Jego twórcy przewidzieli znacznie więcej okazji do świetnej zabawy, rozwijania pasji i oderwania się od rzeczywistości. Cały program i informacje o biletach znajdziecie na stronie organizatora: https://confiction.pl/.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.

Przeczytaj również