Festiwal Popkultury Confiction – nowa impreza dla fanów seriali i nie tylko!

j
}

Data: 1 sierpnia 2019

a

Kategorie: Newsy

Lato to czas, w którym chętnie nadrabiamy popkulturowe zaległości – czytamy książki od dawna kurzące się na półkach, urządzamy serialowe maratony albo zanurzamy się w świat polecanej przez wszystkich gry. Najcieplejsza z pór roku sprzyja też spotkaniom z innymi osobami dzielącymi nasze zainteresowania. Świetną okazją, by porozmawiać o ulubionych tytułach, poznać nowe albo dowiedzieć się czegoś więcej na temat pracy pisarzy, scenarzystów, aktorów i rysowników może być wydarzenie, które już wkrótce odbędzie się w Krakowie. 16 sierpnia startuje Festiwal Popkultury Confiction. Zapowiada się ekscytująco!

Impreza skierowana jest do fanów seriali, filmów, komiksów, książek i wielu innych mediów czy zagadnień wchodzących w obszar kultury popularnej. Uczestnicy, organizatorzy i zaproszeni goście spotkają się w krakowskim Expo pod hasłem „Wyobraź to sobie”. Od 16 do 18 sierpnia można będzie wziąć udział w rozmaitych atrakcjach – z pewnością nie zabraknie okazji do dobrej zabawy.

Dla miłośników Gwiezdnych Wojen przewidziano wystawę braci Kulesza, od lat tworzących wyjątkowe modele z uniwersum Star Wars, dzieła unikatowe na skalę europejską. Fani Harry’ego Pottera będą mogli uczestniczyć w warsztatach robienia różdżek albo spróbować słynnego piwa kremowego z Hogsmeade. Nie zabraknie też konkursu Cosplay ani rozrywek dla najmłodszych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi reżyser i aktor, Piotr Domalewski (znakomita Cicha noc) oraz Jakub „Dem” Dębski – twórca komiksów z Demlandu, kojarzony głównie z serią „Kuce z Bronksu” dostępną na YouTube. Pisarzy reprezentują Jakub Ćwiek, Paweł Majka, Magdalena Witkiewicz, Aleksandra Motyka, Wit Szostak, Piotr Rogoża, Robert Ziębiński, Wojciech Chmielarz  i Aleksandra Zielińska

W trakcie Confiction fani seriali będą mogli spotkać znanego z Gry o tron Jamesa Cosmo oraz współpracującego z Netflixem producenta i scenarzystę Joshuę Longa (1983).

confiction2019 adwords v2 09 1
Źródło materiałow: Confiction/MTP Grupa

Festiwal Popkultury Confiction stworzyła grupa MTP znana z organizacji największych wydarzeń popkulturowych w Polsce, przede wszystkim ważnych imprez targowych o imponującej skali. Organizatorzy postanowili, że festiwal odbędzie się w Krakowie, dlatego że z tym miastem wiąże się wiele niesamowitych historii. O wyborze lokalizacji zdecydował też magiczny, wyjątkowy charakter miejsca. Poza tym Kraków jest silnym ośrodkiem kultury fanowskiej. Powstają i działają w nim liczne kluby, konwenty, wydawnictwa i inne inicjatywy miłośników popkultury. Wydarzenie ma zatem odpowiadać na potrzeby fanów, zapewniając im rozrywkę w ciekawej i atrakcyjnej formie.

ZOBACZ TEŻ  Irma Vep - nowy serial HBO Max z Alicią Vikander w roli głównej

Więcej informacji, w tym informacje o biletach, znajdziecie na stronie organizatora.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.