Fenris – idealna propozycja dla fanów skandynawskich seriali kryminalnych. Premiera na Viaplay

}

Data: 20 września 2022

a

Kategorie: Newsy

Najnowsza produkcja Viaplay zabierze widzów w mroczny świat pełen tajemnic i…wilków. Serial Fenris to wciągająca opowieść, łącząca tajemnicze zaginięcie chłopca, zagadkę kryminalną i lęk przed czyhającym w rozległych lasach Norwegii nieznanym. Reżyserem serialu jest wielokrotnie nagradzany norweski twórca Simen Alsvik. Premiera już 25 września tylko na platformie Viaplay.

Gęste lasy Norwegii tuż przy szwedzkiej granicy. Do położonej na odludziu niewielkiej miejscowości przyjeżdża biolożka Emma Salomonsen. To tam mieszka jej ojciec, kontrowersyjny badacz wilków. W miejscowości niedawno doszło do zaginięcia nastolatka, którego według plotek rozszarpały wilki. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy Emma znajduje zakrwawioną kurtkę chłopca w domu swojego taty. Gdy ten również znika bez śladu, kobieta rozpoczyna samodzielne poszukiwania, uzbrojona jedynie w instynkt i własną wiedzę na temat wilków. Co skrywa się za zaginięciem ojca? Czy to rzeczywiście wilki zabiły nastolatka? Jakie inne tajemnice kryją mroczne skandynawskie lasy? To wszystko i wiele więcej w serialu Fenris!

Gdy scenariusz trafił w moje ręce, byłam całkowicie pochłonięta tą historią. Jest tak ekscytująca, że nie mogłam się od niej oderwać. Emma przypomina mi trochę postać Heddy Gabler Henrika Ibsena, którą miałam okazję grać w teatrze. Jest nieprzystępną i bardzo złożoną postacią – komentuje Ida Elise Broch, odtwórczyni głównej roli.

W produkcji oprócz Idy Elise Broch występują również szwedzcy aktorzy: Magnus Krepper, Cengiz Al, Helena Ødven, Jan Gunnar Røise, John Emil Jørgensrud, Ingjerd Egeberg i Viljar Knutsen Bjaadal.

W tym serialu piękne skandynawskie lasy zamieniają się w nieprzystępny labirynt, gdy tylko zapadnie zmrok. Tak jak bohaterowie Fenris – każda z postaci ma swoją mroczną stronę. Ustalenie komu można zaufać i co tak naprawdę stoi za zaginięciem chłopca będzie niemałą przyjemnością dla widzów Viaplay – komentuje Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer.

Poniżej zwiastun produkcji.

ZOBACZ TEŻ  Serialowa prasówka do drugiego śniadania [16.01.2018]

Produkcja składa się z sześciu odcinków. Scenariusz jest dziełem Simena Alsvika, Marena Skolema i Nikolaja Scherfiga. Producentem serialu jest Sigurd Mikal Karoliussen.

Źródło: informacja prasowa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.