Fallout – Amazon w tym roku rozpocznie pracę nad serialem na podstawie serii gier wideo

}

Data: 7 stycznia 2022

a

Kategorie: Newsy

Platforma Amazon Prime Video ma w swoich najbliższych planach serialową adaptację popularnej serii gier wideo Fallout. W projekt do tej pory zaangażowani byli tylko Jonathan Nolan i Lisa Hoy, twórcy Westworld. Teraz jednak znaleźli oni swoich współpracowników.

Do projektu jako showrunnerzy i producenci wykonawczy przypisani zostali Geneva Robertson-Dworet i Graham Wagner.

Nolan zajmie się reżyserią pilotażowego odcinka, a Lisa Joy objęła funkcję producentki wykonawczej.Projekt będzie koprodukcją Bethesda Game Studios, Bethesda Softworks, Amazon Studios, Lionsgate i Kilter Films.

Fallout to seria postapokaliptycznych gier. Świat ukazany jest w przyszłości, w której nie ma obecnych rozwiązań technologicznych, bowiem po II wojnie światowej coś poszło inaczej niż w rzeczywistości. Mamy opustoszałe po wojnie nuklearnej terytoria Stanów Zjednoczonych, a akcja rozgrywa się w XXII i XXIII wieku. Mieszkańcy schronów są zmuszeni wyjść na powierzchnię w poszukiwaniu niezbędnego sprzętu zastępczego potrzebnego w schronie.

Seria ta ma poważny, mroczny ton, ale pełna jest chwil ironicznego humoru i stylu wyjętego wprost z filmów klasy B. W takim tonie również utrzymany ma zostać serial.

Źródło: Dark Horizons

ZOBACZ TEŻ  Fallout – twórcy Westworld zaadaptują popularną grę na serial

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.