Eragon otrzyma serial! Nad projektem pracuje Disney

}

Data: 28 lipca 2022

a

Kategorie: Newsy

Pierwsza powieść z cyklu fantasy Dziedzictwo Christophera Paolini nosząca tytuł Eragon, ponownie zostanie przeniesiona na szklany ekran. Tym razem jednak nie w formie filmu a serialu. Nad projektem we wczesnym stadium pracuje Disney.

Tytułowy Eragon to młody, wiejski chłopak, który znajduje niebieski kamień i przynosi go do domu. Ale zanim udaje mu się sprzedać go handlarzowi, z kamienia wykluwa się szafirowy smok, Saphira. Smoka próbuje ukraść zły Urgals, który brutalnie morduje wuja Eragona. Chłopcu i smoczycy w ostatniej chwili udaje się uciec. Od tej chwili Eragon poprzysięga zemstę mordercy wuja i wyrusza na wyprawę, by uratować świat i stać się ostatnim legendarnym Jeźdźcem Smoków. Chłopak chce pokonać złego króla Galbatorixa i uwolnić krainę Alagaesia spod jego tyranii.

Producentem wykonawczym został Bert Salke.

Powieść Eragon sprzedała się na całym świecie w ponad 41 milionach egzemplarzy.

Źródło: Dark Horizons

ZOBACZ TEŻ  John Oliver wraca ze swoim programem już w lutym

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.