Eliza Scarlet powraca. ”Panna Scarlet i komisarz” od listopada na Epic Drama!

}

Data: 19 października 2022

a

Kategorie: Newsy

Jeśli uwielbiasz seriale kryminalne, takie jak Panna Marple lub Zagadki kryminalne nowej Panny Fisher, to z pewnością pokochasz też Pannę Scarlet i komisarza! Genialni telewizyjni detektywi powracają w nowym sezonie serialu i biorą pod lupę mnóstwo intrygujących spraw osadzonych w wiktoriańskim Londynie.

W 2. sezonie uznanego dramatu kryminalnego wystąpią: Kate Phillips jako słynna prywatna detektyw – Eliza Scarlet oraz Stuart Martin w roli jej przyjaciela o gwałtownym usposobieniu, komisarza Williama Wellingtona ze Scotland Yardu.

Trwa epoka gorsetów, masek i sztywnego patriarchatu. Eliza Scarlet jest pionierką wśród kobiet –prywatnych detektywów, a także prawdopodobnie najlepszym detektywem w kraju. Może liczyć na ogromne wsparcie ze strony Mosesa – swojego człowieka od zadań specjalnych, mądrej gosposi, Ivy oraz młodej przyjaciółki i protegowanej, Hattie. Komisarz z kolei to urodzony pogromca przestępczości, stworzony do pełnienia wysokich funkcji w Scotland Yardzie.

W nowym sezonie panna Scarlet prowadzi wiele dochodzeń, wśród których znajdują się: poszukiwania zaginionego rysunku Karola Darwina; morderstwo, naśladujące fabułę powieści obyczajowej; plan zatrucia produktów oraz spisek związany z rabowaniem grobów. Pomaga również Hattie w sprawach sercowych, analizując potencjalnych kandydatów na męża proponowanych przez ambitną ciotkę. Eliza jest tak dobra w swojej pracy, że konkurencyjna agencja detektywistyczna prowadzona przez Patricka Nasha próbuje nawet wymusić na niej dołączenie do ich zespołu. Gdyby tylko komisarz traktował ją bardziej poważnie…

W skład obsady 2. sezonu serialu wchodzi również nowy szef Williama Wellingtona, nadinspektor Monro, który stawia politykę ponad działaniami policji. W związku z tym komisarz otrzymuje zlecenie mentorowania detektywowi Fitzroyowi, nieudolnemu synowi potężnego komisarza policji. Młody Fitzroy bardziej nadaje się do klubów literackich niż pracy w policji i jest źródłem ciągłych kłopotów
w zespole. Charlie Phelps pełni funkcję szorstkiego detektywa w Scotland Yardzie, a pan Potts to urzędnik miejskiej kostnicy. Jest on słusznie podejrzliwy wobec Elizy, ponieważ ma ona w zwyczaju włamywanie się do jego pomieszczeń w celu zbadania ciał ofiar morderstw.

ZOBACZ TEŻ  The Hardy Boys zakończą się 3. sezonem
panna sarlet i komisarz s 2 6
fot. epic drama

Ten porywający dramat detektywistyczny został okrzyknięty przez brytyjskie media jako „inteligentny, zabawny i żarliwie feministyczny”, a także „klimatyczny i pełen świetnych ról drugoplanowych”. Fani serialu natomiast z zapałem debatują nad tym, czy duet detektywów w końcu zda sobie sprawę, że są dla siebie stworzeni.

Panna Scarlet i komisarz powraca z jeszcze większą dawką humoru, romansu i tajemnic. 2. sezon serii będzie można oglądać już od 15 listopada o 21:30 na Epic Drama. Kolejne odcinki w każdy wtorek o tej samej porze.

Źródło: informacja prasowa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.