w

Elity z wybrzeża – nowy serial HBO osadzony w pandemicznej rzeczywistości

bez tytulu 10

Elity z wybrzeża to projekt komediowy HBO o społecznym dystansowaniu się i jego konsekwencjach z udziałem Bette Midler, Kaitlyn Dever, Dana Levy’ego, Sarah Paulson i Issy Rae.

Ta nietypowa komedia HBO w satyryczny sposób przedstawia współczesne historie bohaterów utrzymujących dystans społeczny, którzy mają swoje lepsze i gorsze chwile, borykając jednocześnie z kwestiami dotyczącymi polityki, kultury czy pandemii samej w sobie.

Produkcja Elity z wybrzeża (Coastal Elites) skupia się na pięciu różnych i pełnych pasji punkach widzenia osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Kiedy zamknięcie się w domu zmusza bohaterów do radzenia sobie w izolacji, każde z nich reaguje frustracją, wesołością czy introspekcją.

Poniżej możecie zapoznać się z opisami postaci:

Miriam Nessler (Bette Midler) jest nauczycielką z wieloletnim stażem w szkołach publicznych w Nowym Jorku, która kocha swoich uczniów, New York Timesa i teatr. Poznajemy ją, kiedy znajduje się w areszcie policyjnym.

Sharynn Tarrows (Kaitlyn Dever) jest młodą pielęgniarką z Wyoming, która przylatuje do Nowego Jorku, by pracować jako wolontariuszka w szpitalu u szczytu kryzysu związanego z COVID-19.

Mark Hesterman (Dan Levy) jest młodym aktorem z West Hollywood, który będąc u szczytu swojej kariery, ale i osobistego stresu, prowadzi wideo rozmowy ze swoim terapeutą.

Clarissa Montgomery (Sarah Paulson) to osobowość internetowa, youtuberka, która właśnie kręci 28. odcinek swoich ‘Mindful Meditations’. Ma nadzieję w ten sposób uspokoić, zainspirować i uzdrowić swoich fanów.

Callie Josephson (Issa Rae) jest filantropką, która dzięki sieci swoich kontaktów pnie się na najwyższe szczeble władzy.

Projekt Elity z wybrzeża pierwotnie został stworzony dla Public Theatre w Nowym Jorku. Na początku pandemii przeniesiony został jednak ze sceny na mały ekran i ewoluował w czasie rzeczywistym, gdy rozwijały się bezprecedensowe wydarzenia 2020 roku.

Autorem scenariusza jest dramaturg i scenarzysta Paul Rudnick, a za reżyserię odpowiada Jay Roach. Premiera serialu odbędzie się w serwisie HBO GO 13 września, równolegle z amerykańską premierą, czyli nad ranem.

Źródło: HBO

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

bez tytulu 9

Dragon’s Dogma – zwiastun nowej animacji Netflixa

kk headshot

Wąż z Essex zostanie zaadaptowany na serial! Keira Knightley gwiazdą produkcji!