Dwie powieści Igora Brejdyganta zostaną zaadaptowane na serial

14 sierpnia 2020 | Newsy

Sony Pictures Television pracuje nad serialową adaptacją dwóch powieści Igora Brejdyganta Rysa i Układ. Będzie to kryminalna produkcja, do współpracy przy której dołączyła stacja Polsat.

Rysa to pierwsza część cyklu kryminalnego stanowiąca połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Monika Brzozowska, policjantka pracująca w warszawskim wydziale zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Cierpiąca na zaniki pamięci wplątana zostaje w niebezpieczną grę, która zmusi ją do ponownej walki ze swoimi demonami. Kontynuacją historii komisarz Brzozowskiej jest thriller polityczny Układ.

W serialu widzowie zobaczą m.in. Julię Kijowską, Macieja Zakościelnego, Janusza Chabiora, Dawida Ogrodnika i Zbigniewa Zamachowskiego. Produkcję wyreżyserują: Maciej Migas, Łukasz Kośmicki i Leszek Dawid. Scenarzystą wiodącym jest Igor Brejdygant, a drugim scenarzystą – Bartosz Janiszewski.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w lipcu. Jak na razie nie podano nawet przybliżonej daty premiery produkcji.

Na podstawie jednej z powieści Brejdyganta powstał już serial Szadź, który obecnie dostępny jest w serwisie Player.

Źródło: press

ZOBACZ TEŻ  Stranger Things sezon 4. - scenariusze zostały ukończone!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram