Drugi sezon serialu Wielka z premierą 20 listopada w HBO GO

}

Data: 28 października 2021

a

Kategorie: Newsy

Nominowany do Emmy serial Wielka wraca do HBO GO z drugim sezonem 20 listopada. Tego dnia do serwisu zostanie dodany cały nowy sezon produkcji.

Wielka to satyryczna komedia o fenomenie Katarzyny Wielkiej i jej przeobrażeniu z nikomu nieznanej outsiderki w najdłużej panującą kobietę w historii Rosji. W drugim sezonie Katarzyna przejmuje rosyjski tron, ale szybko się przekonuje, że detronizacja męża to dopiero początek. Katarzyna musi teraz zmierzyć się z realiami “wyzwolenia” kraju, który nie chce być wolny. Jej walka o oświecenie Rosji będzie oznaczać walkę z własnym dworem i najbliższymi, włączając w to własną matkę (w tej roli gościnnie Gillian Anderson). Będzie też walczyła z własnym sercem, próbując ułożyć swoją relację z Piotrem. W końcu Katarzyna nauczy się, że aby zmienić kraj, musi pozwolić zmienić samą siebie. Dowie się również, że istnieje cienka granica między idealizmem a ułudą, a stanie się Wielką będzie wymagało od niej więcej, niż mogła sobie wyobrazić.

W serialu występują Elle Fanning jako Katarzyna, Nicholas Hoult, Phoebe Fox, Adam Godley, Gwilym Lee, Charity Wakefield, Douglas Hodge, Sacha Dhawan, Bayo Gbadamosi oraz Belinda Bromilow.

Twórcą, scenarzystą i producentem serialu jest Tony McNamara. Pozostałymi producentami są Marian Macgowan, Mark Winemaker, Elle Fanning, Nicholas Hoult, z ramienia Echo Lake – Brittany Kahan Ward, Doug Mankoff i Andrew Spaulding, z ramienia Thruline – Josh Kesselman i Ron West, oraz Matt Shakman.

wielka s2 3 1000
fot. hbo go

Premiera drugiego sezonu serialu Wielka odbędzie się 20 listopada w HBO GO. Tego dnia po godzinie 11.00 do serwisu dodanych zostanie wszystkich dziesięć odcinków nowego sezonu.

Źródło: informacja prasowa

ZOBACZ TEŻ  Yellowjackets – Showtime prezentuje zwiastun psychologicznego horroru o przetrwaniu

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.