Drugi sezon serialu Status związku już na HBO GO

}

Data: 15 lutego 2022

a

Kategorie: Newsy

Status związku to uczciwe i pełne humoru podejście do złożonej natury relacji małżeńskich autorstwa Nicka Hornby’ego. Każdy sezon przybliża nam relację innej pary. W drugim sezonie tej wyróżnionej nagrodami Emmy antologii serialowej przyglądamy się relacji Ellen oraz Scotta, w których wcielają się Patricia Clarkson oraz Brendan Gleeson.

W drugim sezonie, składającego się z 10 minutowych odcinków serialu Statusu związku, Ellen (Patricia Clarkson) co tydzień wyciąga swojego męża Scotta (Brendan Gleeson), zadeklarowanego tradycjonalistę i domatora, z jego strefy komfortu i umawia się z nim w hipsterskiej kawiarni w Connecticut. Na miejscu mają dziesięć minut przed sesją terapii małżeńskiej, aby wypić kawę, zebrać myśli i pokłócić się o wszystko – od kwakeryzmu po zaimki. Każdego tygodnia, między kłótniami, zaczynają układać sobie w głowach, co między nimi poszło nie tak. W miarę upływu czasu zaczynają rozkładać na czynniki pierwsze swoje trwające 30 lat małżeństwo. Wypominają sobie zdrady, analizują wspólne życie seksualne, w końcu dzielą się swoimi słabościami. Pod koniec trwającej 10 tygodni terapii małżeńskiej nie są już tą samą parą, którą byli kiedyś. Czy to jednak wystarczy, aby uratować ich małżeństwo?

status zwiazku ii odc. 1 2 1000

W serialu występują Brendan Gleeson, Patricia Clarkson (serial HBO Ostre przedmioty) oraz Esco Jouléy (serial HBO W potrzebie).

Autorem serialu Status związku jest Nick Hornby, a za reżyserię odpowiada dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii reżyser Stephen Frears. Obaj pełnią także obowiązku producentów wykonawczych.

Drugi sezon serialu Status związku jest już w całości dostępny w HBO GO. Cały sezon liczy 10 odcinków.

Źródło: informacja prasowa

ZOBACZ TEŻ  The CW pracuje nad rebootem serialu Babilon 5!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.