Dni Fantastyki 2019 – święto wrocławskiej fantastyki zacznie się już w lipcu!

j

Autor: Redakcja

}

Data: 21 maja 2019

a

Kategorie: Newsy

Niebawem odbędzie się jubileuszowa edycja najstarszej imprezy fantastycznej na Dolnym Śląsku. W trakcie Dni Fantastyki już po raz 15. we wrocławskim CK Zamek spotkają się twórcy i miłośnicy fantastyki, dzieląc się swoją pasją i sprawiając, że chwile spędzone w salach prelekcyjnych, strefach gier i warsztatów będą naprawdę magiczne. Oczywiście nie zabraknie też atrakcji dla amatorów seriali.

Dni Fantastyki 2019 rozpoczną się piątek, 5 lipca i potrwają do niedzieli. Jak każdego roku uczestnicy imprezy będą mogli wybierać spośród licznych punktów programu w ramach kilku bloków tematycznych. Zostaną między innymi zorganizowane spotkania z pisarzami i artystami, prelekcje tematyczne i naukowe, a także prezentacje i turnieje gier. Tematem 15. Edycji DF jest Czas, co daje pole do stworzenia wielu intrygujących, porywających atrakcji.

baner kwadrat df 02 2
Źródło grafiki: Dni Fantastyki

W trakcie wydarzenia w CK Zamek każdy uczestnik znajdzie coś ciekawego dla siebie. W podziemiach będzie zaaranżowana strefa gier planszowych, w salach prelekcyjnych inspirujące postaci przybliżą słuchaczom niesamowity świat fantastyki, poruszając rozmaite tematy z nim związane. Pod zamkiem uda się z kolei odwiedzić Fantastyczne Miasteczko i strefę dla wystawców. Dla dzieci również przewidziano specjalne atrakcje. Pod okiem animatora pociechy będą mogły bawić się i rozwijać swoją kreatywność. Ponadto odbędą się turnieje magicznego sportu, quidditcha. Można wziąć w nich udział jako kibic albo spróbować swoich sił jako uczestnik.

Zwieńczeniem imprezy będzie gala rozdania Kryształowych Smoków. W przyzamkowym Amfiteatrze zostaną wręczone nagrody dla najlepszych twórców cosplay, autorów tekstów literackich i komiksów. Wciąż można przesyłać zgłoszenia do konkursów.

Do 30 maja trwa przedsprzedaż karnetów na Dni Fantastyki 2019. Można nabyć bilety za pośrednictwem strony organizatora imprezy albo przez Biletynę. Wejściówki dostępne są w specjalnej cenie 50 zł, a w pakiecie z kartą noclegową – 70 zł. Od 1 czerwca bilety można kupić online w cenie regularnej – 65 zł. Tyle samo będą kosztować w kasach w czasie imprezy. Na zniżki mogą liczyć rodziny i grupy. Liczba biletów jest ograniczona, dlatego nie należy zwlekać z ich nabyciem.

ZOBACZ TEŻ  Żelazna rocznica. Mija 10 lat od premiery pierwszego odcinka serialu HBO Gra o tron

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję Dni Fantastyki. Program wydarzenia pojawi się już niebawem. Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie na stronie DF.

Tymczasem zobaczcie kilka zdjęć z ubiegłorocznej edycji Dni Fantastyki:

fot andrzej przybylski df 2018 kapela ludowa
Fot. Andrzej Przybylski, Źródło zdjęcia: Dni Fantastyki
fot andrzej przybylski df 2018 amfiteatr

Fot. Andrzej Przybylski, Źródło zdjęcia: Dni Fantastyki
fot andrzej przybylski df 2018 prelekcja 1

Fot. Andrzej Przybylski, Źródło zdjęcia: Dni Fantastyki
fot andrzej przybylski df 2018 gosc 2

Fot. Andrzej Przybylski, Źródło zdjęcia: Dni Fantastyki
fot andrzej przybylski df 2018 pokaz ognia

Fot. Andrzej Przybylski, Źródło zdjęcia: Dni Fantastyki

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O autorze