Przeczytano:

Des – limitowana seria od ITV opowiadająca o seryjnym mordercy

27 08 2020 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

ITV opublikowało oficjalną zapowiedź swojego trzyczęściowego mini serialu Des, który przybliży nam historię prawdziwego seryjnego mordercy Dennisa Nilsena. W zabójcę wciela się David Tennant.

Serial opiera się o książkę Briana Mastersa Killing for Case of Dennis Nilsen. Jego fabuła rozgrywać będzie się w okolicach 1983 roku, kiedy to nieuchwytny od kilku lat szkocki seryjny morderca zostaje złapany. Ma on na swoim koncie życie kilkoro chłopców i młodych mężczyzn. Złapano go, gdy odkryto co blokuje ścieki w pobliżu jego domu… były to szczątki ludzkiego mięsa i kości.

Nilsen skazany został za sześć morderstw i dwa usiłowania zabójstwa. Skazano go na dożywocie. Zmarł w więzeniu w 2018 roku.

Serial ukaże nam pogląd funkcjonariuszy na Nilsena. Zobaczymy jakie konsekwencje życiowe może mieć kontakt z tak zdegenerowanym człowiekiem jak on.

W obsadzie oprócz Tennanta znajdują się także Daniel Mays jako główny detektyw Peter Jay i Jason Watkins jako Masters.

Premiera serialu we wrześniu. Dokładna data nie została jeszcze podana.

Źródło: comingsoon

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również