Dalgliesh – nowy serial kryminalny z premierą w Walentynki

}

Data: 11 lutego 2022

a

Kategorie: Newsy

Dalgliesh to nowy serial kryminalny, który z miejsca podbije Wasze serca. Szczególnie, jeśli lubicie, gdy detektyw sam skrywa pewien sekret, a tajemnicze zbrodnie mają bardzo nieoczywiste rozwiązanie. Bohater powołany do życia na kartach powieści P.D. James doczekał się własnego serialu.

Seria kryminalna Dalgliesh to trzy poważne przestępstwa. Tajemnicze zbrodnie rozgrywają się w latach 70. XX wieku. Adam Dalgliesh rozwiązuje zagadki kolejnych niezwykłych morderstw i odkrywa głęboko skrywane tajemnice.

W pierwszym odcinku młode kobiety z Nightingale House uczą się pielęgnować i pocieszać chorych, kiedy to jedna ze studentek zostaje brutalnie zamordowana. Adam Dalgliesh musi zdemaskować mordercę, który uznał morderstwo za lekarstwo na wszystkie bolączki… Druga odsłona, rozgrywająca się na wybrzeżu Dorset, to mroczne śledztwo w sprawie dziwnego domu dla osób niepełnosprawnych: okazuje się, że nie jest to miejsce tak przyjazne i pełne troski, jak mogłoby się wydawać. W ostatnim odcinku w kościele St Matthews w Paddington w kałuży krwi leżą ciała dwóch mężczyzn. Jeden z nich to bezdomny emeryt, drugi — minister w rządzie Jej Królewskiej Mości. Nadkomisarz Dalgliesh będzie musiał zgłębić wstydliwe i niebezpieczne rodzinne tajemnice, aby doprowadzić mordercę przed oblicze sprawiedliwości.

Dalgliesh wspaniale czerpie z tego, co najlepsze w formule seriali, których głównym bohaterem jest detektyw. Możemy tu dostrzec inteligencję oraz empatię jak u Poirota, skrytość niczym u Endeavoura i mroczne tajemnice jak u Sherlocka Holmesa. Podejrzani oraz miejsce zbrodni nierzadko przypominają postaci wyjęte żywcem z najlepszych horrorów.

Książkowa seria kryminalna Dalgliesh była wydawana przez kilka dekad, od 1962 do 2008 roku. Adam Dalgliesh w serialu zyskał twarz brytyjskiego aktora Bertiego Carvela, który niedawno pojawił się m.in. w filmie Tragedia Makbeta w reżyserii Joela Coena.

Premiera serialu 14 lutego o godzinie 21:30.

Źródło: Epic Drama

ZOBACZ TEŻ  Chyłka: Oskarżenie – trwają zdjęcia do 5. sezonu serialu o słynnej prawniczce

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.