Czarne żniwa – nowy serial na antenie Telewizyjnej Dwójki

}

Data: 21 września 2021

a

Kategorie: Newsy

Wczoraj na antenie TVP2 zadebiutował nowy ukraiński serial Czarne żniwa, który ukaże nam historię rodu pewnej rodziny.

Czarne żniwa to burzliwa saga, której akcja rozpoczyna się w 1901 r. Bogaty wdowiec Swyryd Iwasiuta poślubia młodziutk Ołenę, ubogą sierotę bez posagu, rówieśniczkę jego syna Oksena. Ołena nie jest szczęśliwa z Swyrydem. Gdy mąż zatrudnia Wasyla Hanżę, młodzi zakochują się w sobie. Ołena rodzi córeczkę, której nadaje imię Ołesia.

Nie wiadomo jednak, kto jest prawdziwym ojcem dziecka. Pewnej nocy Hanża i Ołena postanawiają uciec. Swyryd dogania ich, kaleczy dłoń Hanży i zabija Ołenę. Hanża w odwecie podpala gospodarstwo, obaj zostają skazani na katorgę.

Oksen zostaje sam z niemowlęciem. Swyryd wraca po 14 latach. Oksen ma już żonę i dwóch synków. Wychowuje także Ołesię. Kończy się I wojna światowa. Zdemoralizowani dezerterzy napadają na chutory. Zachodzą także do chaty Iwasiutów.

Serial emitowany jest na TVP 2 od poniedziałku do czwartku o godzinie 21:50.

Źródło: światseriali


ZOBACZ TEŻ  Boba Fett otrzymał własny serial?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.