Cyberpunk: Edgerunners – pierwszy zwiastun anime opartego na polskiej grze

}

Data: 9 czerwca 2022

a

Kategorie: Newsy

Netflix zaprezentował zwiastun serialu Cyberpunk: Edgerunners. Produkcja ta czerpie z fabuły gry Cyberpunk 2077, którą wydała firma CD PROJEKT RED odpowiadająca także za produkcję anime.

Cyberpunk: Edgerunners to 10-odcinkowa opowieść o chłopaku z ulicy, który próbuje przetrwać w niebezpiecznym mieście przyszłości omamionym technologią i modyfikowaniem ciała. Żeby przeżyć, postanawia zaryzykować wszystko i zostać jednym z edgerunnerów, wyjętych spod prawa najemników zwanych też cyberpunkami.

Showrunnerem i producentem wykonawczym jest Rafał Jaki, a producentami są Satoru Homma, Bartosz Sztybor i Saya Elder. Zespół CD PROJEKT RED pracuje nad tym nowym serialem od 2018 roku. Świat Cyberpunka ożywia słynne japońskie studio animacji — Studio Trigger, które nada mu charakterystyczny, dynamiczny styl. Oryginalną ścieżkę dźwiękową skomponował Akira Yamaoka.

Premiera we wrześniu tego roku.

Netflix oprócz zwiastuna zaprezentował także klip. Ten klip to pierwszy zaprezentowany światu fragment serialu Cyberpunk Edgerunners. Pochodzi z czwartego odcinka, w którym główny gang mierzy się z terroryzującym Night City gangiem Maelstrom. Fani gry Cyberpunk 2077 rozpoznają ten fragment, ponieważ podobna scena walki V z członkami gangu Maelstrom ma miejsce w misji głównej.

Źródło: Netflix

ZOBACZ TEŻ  The Last Bus – dzieci kontra roboty. Zwiastun nowego serialu sci-fi Netflix

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.