”Cień i kość” – poznajcie datę premiery 2. sezonu

}

Data: 9 grudnia 2022

a

Kategorie: Newsy

Netflix nareszcie podał datę premiery drugiego sezonu serialu Cień i kość. Pierwszy zadebiutował wiosną tego roku.

Serial Cień i kość powstał na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o uniwersum Griszów i jest osadzony w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju. Ogromne zagrożenie ze strony Fałdy Cienia wisi nad krajem, a Alina zostaje odcięta od wszystkiego, co znała do tej pory, aby odbyć szkolenie wojskowe jako żołnierka elitarnej armii władających magią Griszów. Opanowanie nowych zdolności przychodzi jej z trudem i stopniowo zdaje sobie sprawę, że sojusznicy i wrogowie są dwiema stronami tej samej monety i nic nie jest tym, na co wygląda w tym niezwykłym świecie. Toczy się konflikt między niebezpiecznymi przeciwnikami, wśród których znajduje się także szajka charyzmatycznych przestępców. Przetrwanie będzie wymagało czegoś więcej niż tylko magii.

W drugim sezonie Alina Starkov ucieka. Generał Krigan zebrał nową przerażającą armię i powraca, by dokończyć co zaczął, bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek dotąd. Aby mieć szansę na walkę z nim Alina i Mal szukają nowych, potężnych sojuszników. W tym celi rozpoczynają podróż przez kontynent w celu odnalezienia dwoch mitycznych stworzeń.

Twórcą i producentem serialu jest nominowany do Oscara Erica Heisserera, który jest także scenarzystą i showrunnerem.

Premiera 2. sezonu już 16 marca 2023 roku, a więc niecały rok po premierze pierwszej serii.

Źródło: Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Carnival Row – zobaczcie nowy teaser!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.