Cień i kość – początek zdjęć do 2. sezonu

}

Data: 14 stycznia 2022

a

Kategorie: Newsy

Netflix poinformował, że w Budapeszcie ruszyła produkcja drugiego sezonu serialu fantasy Cień i kość. Oprócz tego serwis podał także nazwiska czwórki aktorów, którzy dołączyli do obsady.

W drugim sezonie w stałych rolach zobaczymy nowe twarze. Swoje angaże otrzymali Lewis Tan, Anna Leong Brophy, Patrick Gibson i Jack Wolfe. Wcielą się oni odpowiednio w Tolya Yul-Bataar, Tamar Kir-Bataar, Nikolai Lantsov i Wylan Hendriks.

Na oficjalnej stronie serialu na Twitterze pojawiło się także wideo z obsadą oraz zdjęcie z głównymi gwiazdami produkcji.

Serial Cień i kość powstał na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o uniwersum Griszów i jest osadzony w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju. Ogromne zagrożenie ze strony Fałdy Cienia wisi nad krajem, a Alina zostaje odcięta od wszystkiego, co znała do tej pory, aby odbyć szkolenie wojskowe jako żołnierka elitarnej armii władających magią Griszów. Opanowanie nowych zdolności przychodzi jej z trudem i stopniowo zdaje sobie sprawę, że sojusznicy i wrogowie są dwiema stronami tej samej monety i nic nie jest tym, na co wygląda w tym niezwykłym świecie. Toczy się konflikt między niebezpiecznymi przeciwnikami, wśród których znajduje się także szajka charyzmatycznych przestępców. Przetrwanie będzie wymagało czegoś więcej niż tylko magii.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale o magii – top 15

Twórcą serii jest Eric Heisserer.  W obsadzie powrócą Jesse Mei Li jako Alina, Archie Renaux jako Mal, Freddy Carter jako Kaz Brekker, Amita Suman jako Inej Ghafa, Kit Young jako Jesper, Ben Barnes jako Darkling i Zoë Wanamaker jako Baghra.

Źródło: Comingsoon

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.