w

Cień i kość – Netflix podał datę premier tego serialu fantasy

sab unit 04422rc

Na platformę Netflix zmierza serial fantasy Cień i kość będący adaptacją trylogii Leigh Burdugo. Premiera tej produkcji już 23 kwietnia 2021 roku.

Cień i kość przenosi nas do rozdartego wojną świata, w którym osierocona żołnierka Alina Starkov wyzwala w sobie uśpioną dotąd magiczną moc, która może być kluczem do wyzwolenia jej kraju. W obliczu zbliżającego się zagrożenia ze strony Fałdy Cienia, Alina zostaje oderwana od wszystkiego, co znała, aby szkolić się w elitarnej armii magicznych żołnierzy, znanych jako Grisza. Z czasem przekonuje się, że sojusznicy i wrogowie mogą być jednym i tym samym, i że nic w tym ociekającym przepychem świecie nie jest tym, czym się z początku wydaje. Bohaterka musi zmierzyć się z niebezpiecznymi siłami, w tym z grupą charyzmatycznych przestępców, a do przetrwania potrzeba czegoś więcej niż magii.

Scenariusz napisał Eric Heisserer, a Lee Toland Krieger stanął za kamera serialowego widowiska. W obsadzie znajdują się Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey), Ben Barnes (Generał Kirigan), Sujaya Dasgupta (Zoya Nazyalensky), Danielle Galligan (Nina Zenik), Daisy Head (Genya Safin), Simon Sears (Ivan), Calahan Skogman (Matthias Helvar), Zoë Wanamaker (Baghra), Kevin Eldon (The Apparat), Julian Kostov (Fedyor), Luke Pasqualino (David), Jasmine Blackborow (Marie) oraz Gabrielle Brooks (Nadia).

Serial nagrywany był na Węgrzech. Składa się on z ośmiu godzinnych odcinków. Zerknijcie poniżej na pierwsze zdjęcia z serialu.

sab unit 00951rc
sab unit 01440rc
sab unit 03095rc
shadowandbone season1  00 32 20 03r
shadowandbone season1  00 35 21 03r

Link to oficjalnej strony serialu na Netflixie.

Źródło: Netflix

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

stan zagrozenia serial dokumentalny hbo europe 11

Stan zagrożenia – nowy serial dokumentalny HBO Europe

fleabag

Najlepsze seriale minionej dekady – podsumowanie lat 2010-2020