Przeczytano:

Cień i kość – Netflix opublikował zwiastun i datę premiery nowego serialu fantasy

18 12 2020 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Netflix wydał pierwszą zapowiedź serialowej adaptacji trylogii fantasy Leigh Burdugo Cień i kość. Premiera tej produkcji już wiosną.

Książka opowiada o rozdartym wojną świecie, w którym skromna sierota będąca żołnierzem Alina Starkov podczas jednej z misji wyzwala u siebie magiczną moc, o której istnieniu do tej pory nie miała pojęcia. Następnie wkracza do ociekającego przepychem świata monarchów i dworskich intryg, rozpoczyna szkolenie wśród griszów, wojskowej elity swojego kraju, i daje się zauroczyć ich niesławnemu dowódcy, zwanemu Zmroczem. Zmrocz uważa, że Alina potrafi przywołać moc zdolną zniszczyć Fałdę Cienia i zjednoczyć rozdarty wojną kraj – w tym celu musi jednak zrozumieć i opanować swój nieokiełznany dar.

Królestwo znajduje się w coraz większym niebezpieczeństwie, a Alina poznaje tajemnice swojej przeszłości i dokonuje niebezpiecznego odkrycia, które może zagrozić nie tylko wszystkiemu, co kocha, lecz także przyszłości całego kraju.

Za scenariusz serialu odpowiada Eric Heisserer, a wyreżyserował go Lee Toland Krieger. W obsadzie aktorskiej znajdują się Jessie Mei Li, Archie Renaux, Freddy Carter, Amita Suman, Kit Young, Ben Barnes, Sujaya Dasgupta oraz Danielle Galligan.

Serial Cień i kość zadebiutuje w kwietniu 2021 roku.

Źródło: netflix, lubimyczytac

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również