”Chwila prawdy” – serial o tajemnicach mundialu i momentach, które przeszły do historii już w CANAL+ online

}

Data: 17 listopada 2022

a

Kategorie: Newsy

Zanim na stadionie w Katarze rozlegnie się pierwszy gwizdek, CANAL+ zaprasza fanów piłki nożnej na 10-odcinkowy serial dokumentalny wyprodukowany we współpracy z FIFA+. Chwila prawdy prezentuje najważniejsze, historyczne momenty mistrzostw świata i oddaje głos ekspertom, którzy próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego właśnie football stał się ulubionym sportem świata?

Chwila prawdy bada ulubiony sport świata przez pryzmat ludzkich emocji: dlaczego tak bardzo zależy nam na tej grze? Co miłość do piłki nożnej mówi o nas samych? Co sprawia, że niektórzy piłkarze stają się ikonami kultury masowej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w 10. odcinkach serii, która doskonale przygotuje widzów także na nadchodzące wielkie sportowe emocje, czyli mistrzostwa świata.

Dzięki dostępowi do archiwów FIFA World Cup, sięgających pierwszego turnieju w 1930 roku, każdy odcinek zawiera najbardziej ikoniczne momenty z historii rozgrywek w piłce nożnej, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dokument został wzbogacony o niepowtarzalne, a niekiedy również zakulisowe wypowiedzi gwiazd, kibiców, komentatorów i czołowych psychologów sportu. W dokumencie wypowiadają się m.in.: Vicente Del Bosque, David Villa, Andres Iniesta czy Edwin Van der Sar.

image processing20221115 4651 2uys0f
fot. canal+

Każdy odcinek serialu odnosi się do innego motywu przewodniego, charakterystycznego dla świata piłki nożnej, którymi są, chociaż dość metaforycznie: rozgrzeszenie, przebiegłość, geniusz, odwaga, inspiracja, radość, sztuka, pasja, nadzieja, mądrość. W poszczególnych epizodach usłyszymy wiele nieznanych historii i smaczków o najbardziej znanych piłkarzach, takich jak David Beckham, Ronaldo, Diego Maradona, Zidane, Pele, Eusebio, Iniesta, Messi i innych, którzy na zawsze wpisali się do historii sportu.

Dwa odcinki serialu dokumentalnego Chwila prawdy są już dostępne w serwisie CANAL+ online. Kolejne odsłony w poniedziałki o 19:00 na antenie CANAL+ PREMIUM, a następnego dnia w CANAL+ online.  

Źródło: media.pl.canalplus.com

ZOBACZ TEŻ  Ghostwriter powraca z 3. sezonem – jest zwiastun!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.