Chapelwaite – Epix odnawia serial na 2. sezon

}

Data: 4 lutego 2022

a

Kategorie: Newsy

Mający swoją premierę w sierpniu ubiegłego roku serial Chapelwaite okazał się hitem stacji Epix i otrzymał odnowienie na 2. sezon.

Jego fabuła opiera się na krótkim opowiadaniu Stephena Kinga Dola Jerusalem. Akcja pierwszej serii osadzona została w latach 50. XIX wieku. Kapitan Charles Boone po śmierci żony powraca wraz z dziećmi do swojego rodzinnego miasteczka i osiedla się w mrocznej rezydencji zwanej Chapelwaite. Nie dane jest mu jednak zaznać spokoju, bowiem mężczyzna odkrywa, że jego rodzina od pokoleń nękana jest przez złe siły. W rozwiązaniu problemów pomaga mu guwernantka Rebecca Morgan.

W drugim sezonie poznamy walkę jednej rodziny ze starożytnym i uporczywym złem, a wszystko to w stylu klasycznego gotyckiego horroru. Jak się okaże klątwa Boone nie umarła wraz z Jakubem i pomimo bezinteresownego czynu Charlesa pod koniec pierwsze sezonu, De Vermis Mysteriis pozostała potężna i niezwykle pociagająca dla nowej generacji wampirów.

W głównych rolach wystąpili Adrien Brody i Emily Hampshire. Pierwszy sezon liczył 10 odcinków.

Źródło: Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Chapelwaite – Adrien Brody w serialowej adaptacji Kinga

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.