pixel

Przeczytano:

Catherine the Great – zobaczcie zapowiedź serialu o cesarzowej Rosji!

23 07 2019 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

HBO opublikowało pierwszą zapowiedź swojego czteroodcinkowego serialu opowiadającego o historii samodzielnego i długiego, bo aż 34-letniego, panowania Katarzyny II Wielkiej.

W głównej roli zobaczymy Helen Mirren. Do obsady należą także Jason Clarke, Gina McKee, Rory Kinnear i Richard Roxburgh. Za scenariusz odpowiada Nigel Williams, a reżyserem jest Philip Martin.

Serial ten skupi się na końcowej fazie panowania Katarzyny. Zobaczymy jej namiętny romans z Grigorym Potemkinem, który wywołał niejeden skandal. Wspólnie stworzyli potęgę i ukształtowali Rosję na taką jaką znamy dziś. Katarzyna była kobietą silną, niezależną, inteligentną i wyzwoloną seksualnie, co w XVIII wieku było jeszcze nie do pomyślenia.

Premiera serialu zapowiadana jest na jesień tego roku.

Źródło: comingsoon

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również