CANAL+ przedstawia oficjalny trailer nowego serialu Pokonani.

}

Data: 7 grudnia 2020

a

Kategorie: Newsy

Pokonani w reżyserii Björna Steina i Månsa Mårlinda to nowa, ośmioodcinkowa koprodukcja CANAL+ Polska. W głównej obsadzie serialu znaleźli się między innymi: Taylor Kitsch, Michael C. Hall, Nina Hoss, Logan Marshall-Green, Tuppence Middleton oraz Sebastian Koch. Serial zadebiutuje już 1 stycznia 2021 roku na kanale CANAL+ PREMIUM oraz w nowej usłudze CANAL+ Telewizja przez internet.

Amerykański gliniarz, Max McLaughlin przybywa latem 1946 roku do zniszczonej stolicy pokonanych Niemiec. Ma wspierać tworzenie policyjnych struktur w mieście bezprawia i chaosu. W zadaniu pomaga mu lokalna policjantka Elsie Garten. Na ich celowniku znajduje się przestępca o pseudonimie Engelmacher, Al Capone powojennego Berlina. Max poszukuje także swojego zaginionego po wojnie brata Moritza, który realizuje samozwańczą misję, związaną z ukrywającymi się nazistami. Wsparciem dla Maxa, ma być stacjonujący w Berlinie konsul, Tom Franklin. Max nie wie jednak, że jest wykorzystywany jako pionek w otwarciu zimnej wojny.

Historia Pokonanych rozgrywa się w Berlinie, latem 1946 roku. Skwar. Pot. Kurz. Jasno świecące słońce, niebieskie niebo i czerwona krew.

To miejsce, w którym nie ma już instytucji. Nie ma porządku. Nie ma praw. Powojenny Berlin to dżungla, w której nikomu nie można ufać i nie istnieją też żadne świętości. To miasto, w którym przemoc stała się normą. Każdy jest przestępcą lub ocalałym — a niejednokrotnie pełni obie role. W powojennym Berlinie każdy skrywa tajemnice, najczęściej te mroczne. Tam, gdzie nie ma prawa i porządku, zostają tylko wybory moralne. Sprawiedliwość nie jest absolutna. W społeczeństwie bezprawia trzeba słuchać serca, a nie szukać paragrafów.

Podczas gdy alianci spierają się, czy pozwolić Niemcom cierpieć w tym czyśćcu, czy też potrzebna jest reforma, pewni są jednego — nie wolno oddać miasta Sowietom. Berlin to klucz do nowej Europy — ten, kto go sprawuje nad nim kontrolę, kontroluje przyszłość.

ZOBACZ TEŻ  Pokonani – międzynarodowa koprodukcja Canal+ Polska

Źródło: canal+

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.