Bruce Greenwood z główną rolą w The Fall of the House of Usher

}

Data: 29 kwietnia 2022

a

Kategorie: Newsy

Nastąpiła dość znacząca zmiana w obsadzie nowego serialu Mike’a Flanagan The Fall of the House of Usher powstającego dla platformy Netflix. W Rodericka Ushera wcieli się Bruce Greenwood.

Greenwood zastąpił w tej roli Franka Langella, który z powodu zarzutów o niedopuszczalne zachowanie się na planie został usunięty z produkcji.

Tytuł serialu pochodzi od noweli Edgara Allana Poego Zagłada domu Usherów. Fabuła produkcji nie ma jednak oprzeć się tylko na tej jednej historii Poego, ale na wielu jego legendarnych pracach. Zagłada domu Usherów ma być jedynie punktem wyjścia.

Opublikowana po raz pierwszy w 1839 roku nowela porusza tematy szaleństwa, izolacji i rodziny. Jej akcja dzieje się w odosobnionej posiadłości przepełnionej śmiercią i mrocznymi sekretami. Fabuła powstającego dla Netflixa serialu nie jest na razie znana. Wiadomo jedynie, że ta limitowana seria składać ma się z ośmiu odcinków. Opisywana jest ona jako epicka opowieść o chciwości, horrorze i tragedii.

Za kamerą nowego dzieła grozy Flanagana stanie oczywiście sam filmowiec. Wyreżyseruje on cztery odcinki. Cztery kolejne spadną na barki Michaela Fimognari.

The Fall of the House of Usher to piąty z kolei serial jaki Flanagan realizuje dla platformy Netflix. Wcześniej były to Nawiedzony dom na wzgórzu, Nawiedzony dwór w Bly, Nocna msza i czekający na swoją premierę The Midnight Club.

Źródło: Bloody-Disgusting

ZOBACZ TEŻ  Christina Ricci z rolą w Wednesday

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.