Billy the Kid – nowe dzieło twórcy Wikingów

}

Data: 18 maja 2022

a

Kategorie: Newsy

Najnowsze dzieło twórcy kultowego serialu Wikingowie niebawem będzie dostępne na platformie Viaplay. Billy the Kid to ośmioodcinkowy serial przedstawiający życie amerykańskiego rewolwerowca, który został okrzyknięty jednym z najsłynniejszych przestępców Dzikiego Zachodu. W roli głównej wystąpił brytyjski aktor Tom Blyth.

Produkcja jest owocem wieloletniej umowy na stworzenie sześciu anglojęzycznych oryginalnych seriali międzynarodowych, zawartej pomiędzy NENT Group, właścicielem platformy streamingowej Viaplay i MGM International Television Productions. Otto Bathurst wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki tego sezonu. Premiera już 12 czerwca na platformie Viaplay.

Brytyjski aktor, Tom Blyth wystąpił wcześniej w takich produkcjach, jak Robin Hood, Benediction i The Gilded Age. Teraz wcieli się w rolę Billy’ego the Kida, znanego również jako William H. Bonney, który był jedną z najbardziej niezrozumianych postaci Dzikiego Zachodu.

Ośmioodcinkowy dramat romantyczny Michaela Hirsta pokazuje historię mężczyzny, który dorastał w świecie bezprawia i przemocy. Mimo to starał się traktować wszystkich ludzi jak równych sobie, jednak w Nowym Meksyku nieustannie dochodziło do konfliktów między wieloma grupami wyznaniowymi i rasowymi, roszczącymi sobie prawo do przebywania w tym miejscu. Oprócz Toma Blytha, w serialu będziemy mogli zobaczyć m.in. Daniela Webbera i Eileen O’Higgins.

Fabuła toczy się pod koniec XIX wieku. Serial pokazuje, że mimo powszechnej opinii – Billy nie był zimnokrwistym mordercą napadającym na pociągi czy banki, ale charyzmatycznym rewolwerowcem, który przypadkiem znalazł się w samym środku waśni między dwoma gangami. Mając 15 lat był już osobą publiczną, której losy śledziły wszystkie lokalne gazety. Był bohaterem artykułów częściej niż większość amerykańskich polityków i urzędników państwowych. Mimo że jego życie skończyło się przedwcześnie, jego legenda krążyła po świecie jeszcze przez długie lata po domniemanej śmierci – o ile rzeczywiście zmarł mając 21 lat. Plotki głoszą, że wykorzystał pogłoski o swoim rzekomym zgonie jako drogę ucieczki ze świata przemocy i nienawiści, zmienił tożsamość i przeniósł się wraz z ukochaną do Meksyku.

ZOBACZ TEŻ  Batman - powstanie prequel o Alfredzie

Z nowojorskich slumsów, przez Badlands w Nowym Meksyku, po Dziki Zachód – serial opowiada o życiu, doświadczeniach i charakterze Billy’ego, który mimo trudności nauczył się czytać, liczyć, był uprzejmy i odnosił się do kobiet z szacunkiem, pozostając twardym, odważnym i charyzmatycznym mężczyzną. To pierwszy serial XXI wieku, który uczłowiecza niesławnego banitę. Widzowie nie tylko zobaczą jego sytuację z innej perspektywy, ale również zrozumieją motywy, ambicje i marzenia.

Źródło: informacja prasowa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.