Biała księżniczka – przebiegła królowa, rywalizujący teściowie i król uwikłany w sieć intryg

}

Data: 6 maja 2021

a

Kategorie: Newsy

Wojna Róż dobiega końca. Rozpoczyna się jeden z najbardziej dramatycznych okresów w historii Wielkiej Brytanii. Serial Biała księżniczka jest drugą częścią trylogii opartej na powieściach Philippy Gregory. Historię rodu Yorków opowiedziano tu w wyjątkowy sposób z perspektywy kobiet, które toczą nieustanną walkę o angielski tron. W ośmioodcinkowej serii widzowie będą śledzić niesamowite losy historycznych postaci. Nie zabraknie walki o władzę, rodzinnych perypetii, wielkich miłości i zdrad.

Anglia znajduje się w stanie rozłamu, ponieważ zwycięzca bitwy pod Bosworth, Henryk Tudor, ma wstąpić na tron. Elizabeth York i jej rodzina, zwolennicy poprzedniego króla, znajdują się w poważnym niebezpieczeństwie. Aby wprowadzić pokój i ład w zwaśnionym narodzie, Lizzie musi spełnić swoją obietnicę i poślubić króla. Małżeństwo Elizabeth i Henryka jednoczy Anglię, ale tylko pozornie. Osobiste i polityczne różnice między małżonkami są na tyle głębokie, że grożą ponownym rozerwaniem królestwa na strzępy. Ponadto krążą pogłoski, że dawno zaginiony brat Elizabeth, książę Ryszard, żyje i planuje objąć władzę. Księżniczka staje przed wyjątkowo trudną decyzją – musi wybrać między swoim mężem Tudorem a bratem, który mógłby zostać prawowitym królem z rodu Yorków.

biala ksiezniczka epic drama 8
fot. epic drama

W tytułową białą księżniczkę, czyli Elizabeth „Lizzie” York, wciela się wielokrotnie nagradzana brytyjska aktorka Jodie Comer. Laureatka nagrody Emmy zdobyła uznanie krytyków jako Villanelle w dramacie BBC Obsesja Eve. Obok Comer w serialu występują również Jacob Collins-Levy jako król Henryk VII oraz Michelle Fairly jako lady Margaret Beaufort.

W pozostałych rolach występują Essie Davis jako Królowa Elizabeth Woodville, Vincent Regan jako Jasper Tudor, Joanne Whalley jako Księżna Burgundii, Suki Waterhouse jako Cecylia z Yorku, Rebecca Benson jako Margaret „Maggie” Plantagenet, Patrick Gibson jako książę Ryszard, Rhys Connah jako hrabia Warwick oraz Kenneth Cranham jako biskup Morton. Serial wyreżyserował Jamie Payne, a scenariusz napisała Emma Frost.

ZOBACZ TEŻ  Złote Globy 2019 zostały rozdane. Oto zwycięzcy!

Premiera serialu Biała księżniczka 26 maja o 21:30 na kanale Epic Drama.

Jeszcze w tym roku na antenie Epic Drama pojawi się trzecia i ostatnia część trylogii, Hiszpańska księżniczka.

Źródło: informacja prasowa za Epic Drama

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.