Biała królowa – przejmujący dramat kostiumowy już w lutym na Epic Drama

}

Data: 30 stycznia 2021

a

Kategorie: Newsy

W środę, 3 lutego o 21:30, kanał Epic Drama pokaże premierowy odcinek dramatu kostiumowego Biała królowa. Akcja tej wielowarstwowej epickiej sagi opartej na powieściach historycznych Philippy Gregory pt. Biała Królowa, Czerwona Królowa oraz Córka Twórcy Królów (saga Wojna Dwu Róż), rozgrywa się w XV-wiecznej Anglii.

Biała królowa to angażujący obraz jednego z najbardziej dramatycznych i burzliwych okresów w historii Anglii. Opowieść o miłości i pożądaniu, uwodzeniu i podstępie, zdradzie i morderstwie, została przedstawiona z perspektywy trzech różnych, ale równie niepokornych kobiet – Elizabeth Woodville, Margaret Beaufrot i Anny Neville. W pogoni za władzą knują, manipulują i kuszą, by zdobyć angielski tron.

biala krolowa epic drama 3

Jest rok 1464, okres przed rządami dynastii Tudorów. Wojna o to, kto jest prawowitym królem, dewastuje całą Anglię. Toczy się gorzki spór pomiędzy rodem Yorków i Lancasterów. Wywodzący się z rodu Yorków młody i przystojny Edward IV zostaje koronowany na króla Anglii z pomocą mistrzowskiego manipulatora, Lorda Warwicka, „twórcy króla”. Jednak kiedy Edward zakochuje się w najpiękniejszej kobiecie w kraju, pochodzącej z plebejskich Lancasterów Elizabeth Woodville, plan Warwicka dotyczący kontrolowania tronu legnie w gruzach. Toczy się zacięta walka o wysoką stawkę pomiędzy Elizabeth, jej najbardziej zagorzałą przeciwniczką, Margaret Beaufort i Anne Neville, która jest pionkiem własnego ojca w grze o tron. Nadchodzi bitwa o władzę, w której to kobiety pociągają za sznurki.

W serialu występują: Rebecca Ferguson jako Elizabeth Woodville, Max Irons jako Edward IV, James Frain jako Lord Warwick, Amanda Hale jako Margaret Beaufort, Janet McTeer jako Jacquetta Woodville, Faye Marsay jako Anne Neville oraz Aneurin Barnard jako Richard, książę Gloucester.

biala krolowa epic drama 6

Biała królowa to pasjonująca historia, w której miłość, kłamstwa, intrygi i śmierć przenikają się, a przedstawiona w niej gra o tron wydarzyła się naprawdę i zdeterminowała losy Wielkiej Brytanii. Serial otrzymał trzy nominacje do Złotych Globów, cztery nominacje do nagrody Emmy oraz jedną do People’s Choice.

ZOBACZ TEŻ  WandaVision – jest data premiery! To styczeń!
biala krolowa epic drama

Źródło: Epic Drama

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.