Benedict Cumberbatch wyprodukuje serial o XIX-wiecznym Edynburgu

j
}

Data: 9 kwietnia 2018

a

Kategorie: Newsy

Studio SunnyMarch należące do aktora Benedicta Cumberbatcha wykupiło prawa do przeniesienia na mały ekran niewydanej jak dotąd książki The Way of All Flesh Ambrose’a Parry’ego.

Akcja powieści osadzona jest w 1847 roku w Edynburgu. Zgodnie z realiami epoki, zobaczymy miasto wielkiej biedy i przemocy, ale też ogromnych postępów w nauce. Student medycyny Will Raven odbywa praktykę u znanego, wybitnego profesora położnictwa, doktora Jamesa Younga Simpsona. W jego niestandardowej klinice, oferującej pomoc zarówno najbogatszym, jak i najbiedniejszym, Will spotyka Sarę Fisher. Sarah pracuje jako pokojówka, lecz nieoficjalnie asystuje doktorowi. Jest zdeterminowana, by poprawić swoją sytuację życiową. W Edynburgu zaczynają ginąć ludzie, a Raven i Sarah zostają wciągnięci w realia przestępczego półświatka.

Książka zostanie wydana w sierpniu. W jej serialowej adaptacji nie wystąpi jednak Benedict Cumberbatch.

ZOBACZ TEŻ  The Mandalorian – główny bohater walczy z obcymi! Zobaczcie nowe zdjęcie z produkcji!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.