w

Benedict Cumberbatch wyprodukuje serial o XIX-wiecznym Edynburgu

cumberbatch

Studio SunnyMarch należące do aktora Benedicta Cumberbatcha wykupiło prawa do przeniesienia na mały ekran niewydanej jak dotąd książki The Way of All Flesh Ambrose’a Parry’ego.

Akcja powieści osadzona jest w 1847 roku w Edynburgu. Zgodnie z realiami epoki, zobaczymy miasto wielkiej biedy i przemocy, ale też ogromnych postępów w nauce. Student medycyny Will Raven odbywa praktykę u znanego, wybitnego profesora położnictwa, doktora Jamesa Younga Simpsona. W jego niestandardowej klinice, oferującej pomoc zarówno najbogatszym, jak i najbiedniejszym, Will spotyka Sarę Fisher. Sarah pracuje jako pokojówka, lecz nieoficjalnie asystuje doktorowi. Jest zdeterminowana, by poprawić swoją sytuację życiową. W Edynburgu zaczynają ginąć ludzie, a Raven i Sarah zostają wciągnięci w realia przestępczego półświatka.

Książka zostanie wydana w sierpniu. W jej serialowej adaptacji nie wystąpi jednak Benedict Cumberbatch.

Marcelina Kulig

Napisane przez Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Y: The Last Man

Powstanie serialowa adaptacja Y: The Last Man

NetflixWoof Infographics Poland 1

NETFLIX i “hał” czy NETFLIX i “miau”?