Archiwum 81 – Netflix kasuje serial po 1. sezonie

}

Data: 25 marca 2022

a

Kategorie: Newsy

Włodarze Netflix nie zdecydowali się na przedłużenie serialu Archiwum 81 na drugi sezon. Mająca swoją premierę w styczniu tego roku seria szybko wdarła się do Top 10 platformy. Jednak nawet pomimo tego serwis nie zdecydował się na przedłużenie życia tej produkcji.

Nie podano oficjalnego powodu kasacji serialu. Jednak według Jamesa Wana, producenta wykonawczego, liczba widzów prawdopodobnie nie osiągnęła ustalonego progu, co przekłada się na nieopłacalność realizacji.

Archiwum 81 składa się z ośmiu odcinków i opiera się na podcaście o tej samej nazwie. Główny bohater to archiwista Dan Turner, który ma za zadanie odnowić kolekcję zniszczonych nagrań wideo z 1994 roku. Są to prace dokumentalistki Melody Pendras. W trakcie rekonstrukcji Turner angażuje się w śledztwo w sprawie groźnej sekty, która mieściła się w apartamentowcu Visser.

Akcja serialu dzieje się w dwóch liniach czasowych. Dan coraz bardziej angażuje się w śledztwo, zaczynając popadać w obsesję dowiedzenia się tego co stało się z Melody. Dan nawiązuje tajemniczą więź z kobietą, a ta pomaga mu nabrać przekonania, że jest w stanie uratować Melody od przerażającego końca, jaki spotkał ją 25 lat temu.

W rolach głównych wystąpili Mamoudou Athie i Dina Shihabi.

Źródło: Bloody Disgusting

ZOBACZ TEŻ  Wednesday – do obsady serialu Tima Burtona dołącza 10 nowych aktorów

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.