Archer – animowany serial o tajnym agencie odnowiony na 13. sezon

}

Data: 29 września 2021

a

Kategorie: Newsy

Archer to amerykański serial animowany, który zadebiutował w 2009 roku i stał się wielkim hitem. Odpowiedzialna za niego stacja FX właśnie dała mu zielone światło na realizację kolejnego, trzynastego już sezonu.

Archer to serial animowany przedstawiający losy pracowników Tajnej Agencji Wywiadowczej (ISIS). Jednym z nich jest tytułowy bohater Sterling Archer, tajny agent, który jest bardzo uprzejmy, ale zarazem próżny i zbyt pewny siebie. Archer ma bardzo mało męski pseudonim jak na agenta – „Księżna”. Poza tym niewiele mu w życiu wychodzi oprócz bycia szpiegiem. Jest pełen nieprzyzwoitego i absurdalnego humoru. Jego stosunki z matką – Malory, która jest zarazem jego szefową, są napięte. Malory nie stroni od alkoholu i lubi krytykować wszystkich naokoło. W serialu występują również inne postacie: Lana Kane to także agentka ISIS oraz była dziewczyna Archera, gustująca w filmach dla dorosłych, lokaj Archera – Woodhouse oraz nowy chłopak Lany – księgowy ISIS Cyril.

Serial Archer to mieszanka lat 60. i współczesnej kultury. Ubrania, fryzury i samochody są w stylu lat 60., Związek Radziecki jest nadal głównym wrogiem. Jednak technologia jest jak najbardziej współczesna. Bohaterowie korzystają z telefonów komórkowych, GPS, komputerów oraz DVD. Liczne elementy kulturalne są podobne do tych które są we współczesności, jak chociażby wykorzystywanie seksualne w pracy, na które często skarżą się pracownicy agencji.

Obecnie trwa emisja dwunastego sezonu. W naszym kraju serial dostępny jest na platformie Netflix (11 sezonów). 13 sezon składać ma się z ośmiu epizodów.

Źródło: Dark Horizons, Wikipedia

ZOBACZ TEŻ  Chambers – zdjęcia z planu i data premiery nowego horroru!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.