Apple zamawia limitowany serial Manhunt

}

Data: 6 stycznia 2022

a

Kategorie: Newsy

Apple Studios odnowił umowę z scenarzystką, producentką i showrunnerką Moniką Beletsky. W jej ramach zamówiony został właśnie pierwszy projekt – limitowany serial Manhunt, który opowie o zamachu na prezydenta Abrahama Lincolna i obławie na mordercę – Johna Wilkesa Bootha.

Fabuła serialu opierać ma się na książce Manhunt: The 12-Day Chase for Lincoln’s Killer autorstwa Jamesa Swansona. Całość skupi się na postaci Edwarda Stantona, sekretarza wojennego w gabinecie Lincolna i jego przyjaciela, który po śmierci prezydenta znalazł się niemal na skraju szaleństwa. Do takiego stanu doprowadziła go nieopanowana potrzeba złapania mordercy i zachowania reprezentowanych przez prezydenta ideałów.

W serialu pojawi się także jeszcze jedna postać historyczna, a mianowicie Mary Simms, była niewolnica lekarza, który opatrzył ranę Bootha i zapewnił mu bezpieczne schronienie po jego zbrodni.

Reżyserem Manhunt został Carl Franklin. W obsadzie serialu na razie znajduje się tylko Tobias Menzies, który sportretuje Edwarda Stantona.

Źródło: Variety

ZOBACZ TEŻ  Outlander sezon 5. - jest pierwsza zapowiedź i kilka nowych fotek z produkcji!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.