Apokaliptyczna wizja blackoutu i kryzysu naftowego w nowym serialu Last Light – tylko na Viaplay

}

Data: 12 października 2022

a

Kategorie: Newsy

Fabuła serialu Last Light momentami przypomina mroczną wizję współczesnej apokalipsy. Pogłębiający się globalny kryzys energetyczny, w tym brak ropy naftowej, prowadzą do masowych protestów ludności i pogłębiającego się chaosu. Brzmi znajomo?

W serialu Last Light wydarzenia te zobaczymy z perspektywy walczącej o przetrwanie rodziny Yeatsów, która być może będzie w stanie wpłynąć na to, jak potoczą się losy świata. W rolach głównych Matthew Fox i laureatka Złotego Globu Joanne Froggatt. Pierwszy odcinek serialu już 16 października tylko na platformie Viaplay!

last light 5

Serial inspirowany bestsellerem Gdy zgasną światła brytyjskiego pisarza Alexa Scarrowa. Last Light ukazuje historię globalnego kryzysu energetycznego z perspektywy rozdzielonej rodziny. Andy Yeats (Matthew Fox) to wysokiej klasy specjalista petrochemii pracujący dla naftowych gigantów z Bliskiego Wschodu, gdzie udaje się w celu zdobycia informacji na temat zmniejszających się dostaw ropy. W tym samym czasie jego żona Elena (Joanne Froggatt) z niewidomym synem Samem (Taylor Fay) przebywa we Francji, gdzie lekarze walczą o przywrócenie wzroku chłopca. Tylko jego córka Laura (Alyth Ross), zagorzała działaczka na rzecz ochrony środowiska, pozostaje w rodzinnym Londynie. Nagle świat dopada największy kryzys energetyczny w historii. Kończą się dostawy ropy naftowej, nagle zaczyna brakować elektryczności, a pogłębiająca się niepewność i brak możliwości realizowania podstawowych potrzeb życiowych sprawia, że ludzie wychodzą protestować na ulicę. Z dnia na dzień dotychczasowe życie mieszkańców świata wywraca się do góry nogami, a za rogiem czai się chaos i przemoc. Czy w tym nieprzyjaznym świecie rodzinie uda się przetrwać?

Kiedy okazuje się, że do kryzysu najprawdopodobniej nie doszło z przyczyn naturalnych, Andy staje się jednym z głównych podejrzanych w związku z napisaną przed laty pracą naukową. Brytyjskie służby MI6 zamierzają go aresztować, jak tylko pojawi się na terytorium Wielkiej Brytanii. Jednocześnie Andy odkrywa przyczynę kryzysu energetycznego i zdaje sobie sprawę, że z tą wiedzą nie będzie mu łatwo przetrwać. Musi uważać na siebie i na to komu ufa, bo stawką jest nie tylko los jego rodziny, ale też świata.

ZOBACZ TEŻ  7 znanych aktorów, którym sławę przyniosła rola w serialu

W postać Andy’ego wcielił się gwiazdor głośnego serialu Zagubieni Matthew Fox, a rolę żony odegrała laureatka Złotego Globu za rolę w serialu Downton Abbey – Joanne Froggatt. Ponadto w serialu wystąpili: Tom Wlaschiha, Alyth Ross, Taylor Fay, Amber Rose Revah, Victor Alli, Hakeem Jomah oraz szwedzka gwiazda muzyki i filmu Felix Sandman.

Wszystkie odcinki serialu Last Light zostały wyreżyserowane przez amerykańską reżyserkę Dennie Gordon.

Źródło: informacja prasowa za Viaplay

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.